W Centrum Kulturalnym trwa największy w Polsce przegląd współczesnego kina niemieckiego, zrealizowany w ramach obchodów 25-lecia wzajemnej współpracy obu narodów. Przed widzami jeszcze dwie projekcje.
Tydzień Filmu Niemieckiego odwiedzi w tym roku 16 miast. Dzięki staraniom Jacka Betlei, nauczyciela I Liceum Ogólnokształcącego, który podsunął organizatorom pomysł, by rozszerzyć formułę festiwalową o kolejne miasto, po raz pierwszy dołączył do nich Przemyśl.Imprezę otworzył konsul generalny Niemiec w Polsce dr Michael Groß, który po raz pierwszy odwiedził nasze miasto. – Pragniemy przedstawić aktualne produkcje niemieckiej kinematografii. Poprzez film jako medium chcielibyśmy pokazać, jak Niemcy, jako kraj, prezentują się światu na dużym ekranie. Kolorowo, zabawnie, niekiedy także poważnie i refleksyjnie. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachęcał dr M. Groß.
– Cieszę się, że spotykamy się w Przemyślu w tym jubileuszowym roku, na który przypada 25-lecie Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy Polski i Niemiec. Nasze wzajemne stosunki są dziś tak dobre, bliskie i różnorodne, jak nigdy dotąd w naszej burzliwej, długiej wspólnej historii. Obecnie doświadczamy bliskości w pełnym spektrum naszych relacji i prawdziwej przyjaźni. Tysiące niemiecko-polskich partnerów zarówno w wymiarze prywatnym, jak i instytucjonalnym stanowi fundament coraz bardziej intensywnych stosunków – mówił dr M. Groß.

Tydzień Filmu Niemieckiego ruszył 18 i potrwa do 24 listopada. 23 bm. widzowie obejrzą film Pewnego razu, traktujący o niespodziewanym wydarzeniu i jego następstwach, które wprowadzają zamęt wśród mieszkańców prowincjonalnego miasteczka. Z kolei 24 bm. Kim jest Oda Jaune? – intymny portret genialnej malarki. Oba seanse odbędą się w kinie „Centrum” o godz. 17.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze