Reklama

O państwie „teoretycznym”, czyli Borys Budka w Przemyślu

Po raz drugi w dość krótkim odstępie czasu gościła w Przemyślu jedna z głównych postaci Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości, Borys Budka. Dzisiaj, 16 czerwca br., w hotelu accademia spotkał się z mieszkańcami w ramach „Klubu Obywatelskiego”.

Spotkanie było otwarte, przyjść mógł każdy. Tematem przewodnim było poszukanie odpowiedzi na pytanie „Czy Polska jest jeszcze państwem prawa?” Borys Budka kolejnymi przykładami starał się pokazać, że nie. Wiele czasu poświęcił rozpadowi Trybunału Konstytucyjnego, który – jego zdaniem – nie istnieje w Polsce. Prawił również o podporządkowywaniu sądów jednej partii politycznej, czyli Prawu i Sprawiedliwości.

– Sprawa utraty pracy przez byłych celników w Przemyślu jest najodpowiedniejszym w tej sytuacji przykładem. PiS wymyślił ustawę, na mocy której wyrzucone z pracy osoby nie mają prawa się odwołać. Ale tej samej ustawie, nieco dalej, jest mowa, że należy takim osobom zaproponować nowe warunki pracy. Ale jak mają to zrobić, kiedy już na wstępie zabrało się im możliwość odwołania. Przecież to jakiś totalny absurd. A państwo, rząd, prezydent milczą w tej kwestii, chowają głowę w piasek, nie widzą problemu. Dopuszczają się zaniechania w prawie administracyjnym. A obywatele, którym polska konstytucja gwarantuje drogę sądową, nie mają jak jej uruchomić. Pozostają w niebycie. Dlatego tak ważne są niezależne sądy –tłumaczył B. Budka.

Reklama

– To jest tak, jak sąd skazuje kogoś na karę śmierci z rygorem natychmiastowej wykonalności, zaznaczając oczywiście, że skazany ma prawo do wniesienia apelacji – dodał poseł Marek Rząsa, który był gospodarzem spotkania.

Więcej w papierowym wydaniu ŻP w środę, 21 czerwca br.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ziom - niezalogowany 2017-06-16 20:21:33

    Przyjechał obrońca uciśnionych i biednych 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2017-06-16 21:20:02

    PIS PO jedno ZŁO !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2017-06-16 21:36:28

    ''Pamiętaj oni liczą wciąż na ciebieJesteś ostatnią ich nadziejąLiczą że oddasz im kawałek siebieBez ciebie oni przecież nie istniejąTo nic że czasem jesteś wściekłyAkurat to nikomu nie przeszkadzaTwoje ostrze już dawno jest stępioneTwoja wściekłość im wcale nie przeszkadzaW tej grze im właśnie o to chodziBy pokazać dwie odmienne twarzeJedna natychmiast ograbi cię ze złudzeńA druga pozostawi w świecie marzeńRząd i opozycja to najlepsza koalicjaNierozłączna i niepokonanaRząd i opozycja to najlepsza koalicjaZawsze stabilna, niezachwiana''DEZERTER - KOALICJA - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama