Po raz drugi w dość krótkim odstępie czasu gościła w Przemyślu jedna z głównych postaci Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości, Borys Budka. Dzisiaj, 16 czerwca br., w hotelu accademia spotkał się z mieszkańcami w ramach „Klubu Obywatelskiego”.
Spotkanie było otwarte, przyjść mógł każdy. Tematem przewodnim było poszukanie odpowiedzi na pytanie „Czy Polska jest jeszcze państwem prawa?” Borys Budka kolejnymi przykładami starał się pokazać, że nie. Wiele czasu poświęcił rozpadowi Trybunału Konstytucyjnego, który – jego zdaniem – nie istnieje w Polsce. Prawił również o podporządkowywaniu sądów jednej partii politycznej, czyli Prawu i Sprawiedliwości.
– Sprawa utraty pracy przez byłych celników w Przemyślu jest najodpowiedniejszym w tej sytuacji przykładem. PiS wymyślił ustawę, na mocy której wyrzucone z pracy osoby nie mają prawa się odwołać. Ale tej samej ustawie, nieco dalej, jest mowa, że należy takim osobom zaproponować nowe warunki pracy. Ale jak mają to zrobić, kiedy już na wstępie zabrało się im możliwość odwołania. Przecież to jakiś totalny absurd. A państwo, rząd, prezydent milczą w tej kwestii, chowają głowę w piasek, nie widzą problemu. Dopuszczają się zaniechania w prawie administracyjnym. A obywatele, którym polska konstytucja gwarantuje drogę sądową, nie mają jak jej uruchomić. Pozostają w niebycie. Dlatego tak ważne są niezależne sądy –tłumaczył B. Budka.
– To jest tak, jak sąd skazuje kogoś na karę śmierci z rygorem natychmiastowej wykonalności, zaznaczając oczywiście, że skazany ma prawo do wniesienia apelacji – dodał poseł Marek Rząsa, który był gospodarzem spotkania.
Więcej w papierowym wydaniu ŻP w środę, 21 czerwca br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przyjechał obrońca uciśnionych i biednych
''Pamiętaj oni liczą wciąż na ciebieJesteś ostatnią ich nadziejąLiczą że oddasz im kawałek siebieBez ciebie oni przecież nie istniejąTo nic że czasem jesteś wściekłyAkurat to nikomu nie przeszkadzaTwoje ostrze już dawno jest stępioneTwoja wściekłość im wcale nie przeszkadzaW tej grze im właśnie o to chodziBy pokazać dwie odmienne twarzeJedna natychmiast ograbi cię ze złudzeńA druga pozostawi w świecie marzeńRząd i opozycja to najlepsza koalicjaNierozłączna i niepokonanaRząd i opozycja to najlepsza koalicjaZawsze stabilna, niezachwiana''DEZERTER - KOALICJA - TEKSTOWO.PL
>>A państwo, rząd, prezydent milczą w tej kwestii, chowają głowę w piasek, nie widzą problemu.<<No dobra - my to widzimy doskonale ale czemu Wy nic nie robicie? My, Naród znowu mamy za Was zrobić porządek. Za co bierzecie takie horrendalne wynagrodzenia?Do roboty a nie do opowiadania!
Popieram!!! Zabrać się do roboty, a nie do gadania i czekania aż ktoś Was wyręczy!
tematem bylo zwolnienia celnikow?, chyba wszytskich zwolnili bo hazard w przemyslu ma sie dobrze,
Nachlał sie zacieru i opowiada pierdoły a to już po PO
Panie Budka - Co Pan pierdolisz? "....PiS wymyślił ustawę, na mocy której wyrzucone z pracy osoby nie mają prawa się odwołać. Ale tej samej ustawie, nieco dalej, jest mowa, że należy takim osobom zaproponować nowe warunki pracy..." A ktoś im zakazuje podjęcia innej pracy? Co to kurwa dzieci są!? Czy Państwo daje Mi pracę? Nie Koorva sam jej szukałem albo szukam. Zresztą ty koleś Borysku też łapiesz fuchy tu i tam. Swoją drogą niezły majątek masz Panie Wódka... y Budka
Ale przecież ani państwo, rząd, prezydent, opozycja czy też to niemądre i ignoranckie społeczeństwo nie mają zielonego pojęcia, co należałoby w pierwszej kolejności zrobić i jakie kroki podjąć, ażeby sprawy szły ku lepszemu. Niestety taka jest smutna prawda.NAMA- HATTA.PL - INSTRUKCJE DLA RZĄDZĄCYCH
a kto podniósł o 100% stawki opłat sądowych , adwokackich, komorniczych w ostatnich dniach urzędowania ? p.wódka
A strategii jak nie było tak nie ma.... Za to jest głupie gadanie w dalszym ciągu. O czym??? O wielkości i sny o potędze.... Tylko gdzie ona jest?
Co za podła kanalia z tych degeneratów platformiarskich. Tuż przed przegranymi wyborami parlamentarnymi w 2015 r. wysunęli 3 kandydatury sędziów platformiarskich do TK , wiedzą c,że nie powinni tego robić , bo za kilka tygodni - co sie stało - przegrają te wybory I co ? wo;no tak było robić ? . To PiS , które wygrało te i wczrśniejsze wybory samorządowe i prezydenckie , też mIAŁO PEŁNE PRAWO MIANOWAĆ SWOICH . I POCAŁUJTA W DUPSKO CHAMY WÓJTA . DO PIACHU LUB PIEKŁA WOZIĆ SMOŁE U WASZEGO WYZNAWCY - BELZEBUBA SMOŁĘ NA TACZKACH Z KWADRATOWYM KÓŁKIEM ,ŻEBY BYŁO CIĘŻEJ
Przyjechał obrońca uciśnionych i biednych
PIS PO jedno ZŁO !!!
''Pamiętaj oni liczą wciąż na ciebieJesteś ostatnią ich nadziejąLiczą że oddasz im kawałek siebieBez ciebie oni przecież nie istniejąTo nic że czasem jesteś wściekłyAkurat to nikomu nie przeszkadzaTwoje ostrze już dawno jest stępioneTwoja wściekłość im wcale nie przeszkadzaW tej grze im właśnie o to chodziBy pokazać dwie odmienne twarzeJedna natychmiast ograbi cię ze złudzeńA druga pozostawi w świecie marzeńRząd i opozycja to najlepsza koalicjaNierozłączna i niepokonanaRząd i opozycja to najlepsza koalicjaZawsze stabilna, niezachwiana''DEZERTER - KOALICJA - TEKSTOWO.PL