Oby konferencja w przemyskim muzeum, będąca częścią kampanii „Krajobraz mojego miasta”, była zaczynem do szybkiego powołania do życia Parku Kulturowego w Przemyślu. Wszak dysputy odbyły się w zacnym gronie, udział w nich wzięli m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa Bartosz Skaldawski czy prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
Głównym celem spotkania było omówienie warunków do powołania w Przemyślu – a dokładnie w jego centrum, które w ub.r. dołączyło do zacnego grona Pomników Historii – Parku Kulturowego. Jego stworzenie pozwoli na uporządkowanie chaosu reklamowego, ujednolicenie małej architektury, odsłonięcie zabytkowej przestrzeni[paywall]. Przyczyni się również do wyznaczenia standardów dotyczących umieszczania reklam i ogłoszeń przez przedsiębiorstwa i firmy usługowe na terenie parku.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Generalnego Konserwatora Zabytków Magdalenę Gawin oraz wojewodę podkarpackiego, przy merytorycznym wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Politechniki Krakowskiej, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu, Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krośnie.
– Bardzo się cieszę, że w pięknym i pełnym zabytków Przemyślu odbyła się konferencja organizowana w ramach kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta”, zainaugurowanej w grudniu 2016 r. przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Inicjatywa ta kształtuje przede wszystkim aktywną postawę dbałości o wspólną przestrzeń miejską – powiedziała wojewoda podkarpacki E. Leniart.
Kampania „Krajobraz mojego miasta” to akcja społeczna prowadzona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest zachęcenie do wprowadzania zmian w estetyce polskich miast przede wszystkim samorządowców, ale i społeczeństwa oraz profesjonalistów związanych z projektowaniem przestrzeni publicznej. Głównym narzędziem kampanii jest film pod takim samym tytułem, który diagnozuje najczęstsze problemy polskich miast i pokazuje, jak sobie z nimi radzić. Zwraca uwagę na reklamowy chaos, konieczność dbania o miejską zieleń, w tym zabytkową, ochronę dziedzictwa oraz miejsc pamięci czy też na estetykę małej architektury, ulic i ogrodzeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wolne żarty.Urzędnicy PiSu o kulturze.Tego nawet Mrożek by nie przełknął
Tadeusz najwieksza kulture przejawia kto , skoro PIS nie to kto.
"Młodości ty nad poziomy wylatuj"Ale młodzieżówka PiS to 60+ i tego cytatu też nie zna .
Ale zacne grono. I na tym, na tej konferencji się skończy, jak zawsze w tym Przemyślu. Im więcej zacnych głów tym gorzej.
Urzędnicy PiS jak coś podpisują to tylko znaczy,ze podpisują.Niczego więcej nie należy się spodziewać.Mój Dziadek nazywał to austriackim gadaniem
Absolutna prawda. Dobrzy tylko do gadania. Zwłaszcza przed wyborami.
A co oni tam mogli podpisywać? Obecna konserwator zabytków już raz chciała organizować park kulturowy, ale nic z tego nie wyszło, bo radni uznali, że nic z tego dobrego nie będzie... I nic- oprócz gadania - nie było!
Bezproduktywna paplanina okraszona obecnością towarzyszek i towarzyszy z jedynie słusznej partii. Prawda jest taka, że zależy to tylko od "naczelnika państwa" z Nowogrodzkiej. Jak powie, że trzeba dać kasę to tak się stanie. I wszystko w tym temacie , bo na marszałka nie ma co liczyć.
Przynależność pani Wojewody do pisobolszewików - dyskwalifikuje ją!
Bardzo ladnie, ale ekonomia pierwsza. Ile nowych firm i inwestycjiiudalo sie pozyskac dla miasta?
Mój dziadek mówi,ze to klasyczna śmieciowa egzekutywa wiodącej partii w obiecankach dla prostaczków.
Prawdopodobnie powstaną i będą sponsorowane luksusowe burdele./w ramach akcji"usługi bliżej klienta"/Ale to tylko dla naszych elit nie tylko lokalnych obecnie inwestujące w burdele pod rzeszowskie.To te większe inwestycje.
Wolne żarty.Urzędnicy PiSu o kulturze.Tego nawet Mrożek by nie przełknął
Tadeusz najwieksza kulture przejawia kto , skoro PIS nie to kto.
"Młodości ty nad poziomy wylatuj"Ale młodzieżówka PiS to 60+ i tego cytatu też nie zna .