Reklama

O smogu i segregacji odpadów

15/12/2017 11:30

Historia starych, niepotrzebnych zabawek – robota Robi i lalki Basi, które mają być spalone w piecu – posłużyła do przedstawienia dzieciom problemu zanieczyszczenia środowiska i smogu.

Spektakl ekologiczny, na który zaproszeni zostali uczniowie miejskich szkół podstawowych, odbył się 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2. Bohaterami spektaklu były stare zabawki – robot Robi i lalka Basia, które zostały wyrzucone do piwnicy i mają być spalone w piecu.

Jakie konsekwencje dla środowiska niesie spalanie śmieci w piecach, co to jest smog, niska emisja, jak segregować odpady i co robić z elektrośmieciami – to najważniejsze tematy, które przedstawione zostały w spektaklu. Dzieci brały w nim czynny udział, odpowiadały na  pytania i łamigłówki. Każdy aktywny uczestnik wydarzenia otrzymał w nagrodę książkę o ekologii i ochronie środowiska.

Reklama

Spektakl i nagrody zostały sfinansowane przez Urząd Miasta Jarosławia, w ramach działań edukacji ekologicznej.


fot.Monika Sadurska
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    aneta - niezalogowany 2017-12-16 11:27:02

    Mój ojciec ma raka płuc nigdy nie palił papierosów ..... co jest przyczyna jego choroby ? mieszka całe życie nie opadal dużego komina który wydala z siebie ogromne pokłady dymu i smogu ..... rak  wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy i kupił tam  ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę  choć co nie który będą odbierać to za reklamę www konopiafarmacja pl  , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł  Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmmmm jednak uważam że ustawa antysmogowa powinna wejść w  życie jak najszybciej nie chcemy chyba patrzeć na to jak będą na nowotwór chorować nasi  bliscy nasze dzieci !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    natulka.gno_222 2017-12-29 19:27:50

    No jak nic z tym smogiem nie zrobimy to tak się to skończy. Rak murowany. Przecież co 10-te małe dziecko umiera z powodu złego stanu powietrza i to są fakty http://prawdaosmogu.pl/ . Może kiedyś politycy się ruszą i coś z tym zrobią. Pytanie kiedy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama