20 września odbyła się w Przeworsku Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. „Zdrowie kobiety – problem interdyscyplinarny”. W trakcie spotkania omówiono węzłowe zagadnienia dotyczące profilaktyki i ochrony zdrowia kobiet.
Konferencję zreorganizował Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku przy wsparciu Urzędu Miasta w Przeworsku oraz przeworskiego starostwa. Jej celem było krzewienie wiedzy medycznej, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na leczenie i profilaktykę zespołów chorobowy[paywall] właściwych kobietom lub o charakterystycznym dla pań przebiegu. Stąd też prelegenci, pracownicy przeworskiego szpitala, mówili o problemach nietrzymania moczu, o chorobach neurologicznych i niedomaganiach tarczycy, o przebiegu chorób sercowo-naczyniowych u kobiet, profilaktyce nowotworów i uzależnień. Część teoretyczną uzupełniły warsztaty tematyczne z zakresu samobadania piersi oraz ćwiczeń mięśni dna miednicy w profilaktyce nietrzymania moczu. Samej konferencji towarzyszyły dwa święta SP ZOZ w Przeworsku. Oddział udarowy szpitala w uznaniu jakości standardów organizacji leczenia, jako jedna z 9 placówek w kraju i 60 najlepszych wśród 2785 zarejestrowanych szpitali na świecie, otrzymał „Diamond Status” przyznawany przez Europejskie Towarzystwo Udarowe. Dla podkreślenia tego osiągnięcia, w imieniu starosty przeworskiego, wicestarosta Jerzy Mazur na ręce dr n. med. Anny Kozak-Sykały, kierownika oddziału neurologii i udarowego i pielęgniarki oddziałowej Jolanty Kaszuby przekazał grawerton z gratulacjami.
W ramach konferencji świętowano również 20-lecie działalności pracowni mammografii przy dziale diagnostyki obrazowej. Przez te dwie dekady w pracowni wykonano 30 tysięcy badań mammograficznych, a odsetek tzw. zgłaszalności na poziomie 50 proc. sytuuje tę komórkę diagnostyczną przeworskiego szpital w ścisłej czołówce krajowej. Z okazji tak zacnego jubileuszu personel pracowni także otrzymał grawerton. Na ręce kierownik działu lek. Bogusławy Kapusty przekazła go dyrektor SP ZOZ w Przeworsku Grzegorz Jedynak i zastępca ds. lecznictwa lek. Janusz Szynal. Uzupełnieniem spotkania naukowo-szkoleniowego były wydarzenia o charakterze artystycznym. Dr Anna Kozak-Sykała zaprezentowała wystawę swoich zdjęć, zatytułowaną Tam gdzie Adam spotkał Ewę, zaś zespół „Passione” dał krótki koncert, prezentując repertuar balladowy w oryginalnych aranżacjach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.NIE DAJ ZROBIĆ LEKARZOM - HARMONICA.PLYOUTUBE.COM - ASPEKTY PRZEJŚCIA NA WEGETARIANIZMYOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUWEGETARIANIE I WEGANIE POLSKA - FACEBOOK.COMPROVEG.COMZOSTANWEGE.PLPUSZKA.PL
NIE DAJ ZROBIĆ LEKARZOM - HARMONICA.PLYOUTUBE.COM - ASPEKTY PRZEJŚCIA NA WEGETARIANIZMYOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUWEGETARIANIE I WEGANIE POLSKA - FACEBOOK.COMPROVEG.COMZOSTANWEGE.PLPUSZKA.PL