Reklama

O zdrowiu kobiety i standardach leczenia

04/10/2019 09:44

20 września odbyła się w Przeworsku Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. „Zdrowie kobiety – problem interdyscyplinarny”. W trakcie spotkania omówiono węzłowe zagadnienia dotyczące profilaktyki i ochrony zdrowia kobiet.

Konferencję zreorganizował Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku przy wsparciu Urzędu Miasta w Przeworsku oraz przeworskiego starostwa. Jej celem było krzewienie wiedzy medycznej, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na leczenie i profilaktykę zespołów chorobowy[paywall] właściwych kobietom lub o charakterystycznym dla pań przebiegu. Stąd też prelegenci, pracownicy przeworskiego szpitala, mówili o problemach nietrzymania moczu, o chorobach neurologicznych i niedomaganiach tarczycy, o przebiegu chorób sercowo-naczyniowych u kobiet, profilaktyce nowotworów i uzależnień. Część teoretyczną uzupełniły warsztaty tematyczne z zakresu samobadania piersi oraz ćwiczeń mięśni dna miednicy w profilaktyce nietrzymania moczu. Samej konferencji towarzyszyły dwa święta SP ZOZ w Przeworsku. Oddział udarowy szpitala w uznaniu jakości standardów organizacji leczenia, jako jedna z 9 placówek w kraju i 60 najlepszych wśród 2785 zarejestrowanych szpitali na świecie, otrzymał „Diamond Status” przyznawany przez Europejskie Towarzystwo Udarowe. Dla podkreślenia tego osiągnięcia, w imieniu starosty przeworskiego, wicestarosta Jerzy Mazur na ręce dr n. med. Anny Kozak-Sykały, kierownika oddziału neurologii i udarowego i pielęgniarki oddziałowej Jolanty Kaszuby przekazał grawerton z gratulacjami.

30 tysięcy badań  mammograficznych

W ramach konferencji świętowano również 20-lecie działalności pracowni mammografii przy dziale diagnostyki obrazowej. Przez te dwie dekady w pracowni wykonano 30 tysięcy badań  mammograficznych, a odsetek tzw. zgłaszalności na poziomie 50 proc. sytuuje tę komórkę diagnostyczną przeworskiego szpital w ścisłej czołówce krajowej. Z okazji tak zacnego jubileuszu personel pracowni także otrzymał grawerton. Na ręce kierownik działu lek. Bogusławy Kapusty przekazła go dyrektor SP ZOZ w Przeworsku Grzegorz Jedynak i zastępca ds. lecznictwa lek. Janusz Szynal. Uzupełnieniem spotkania naukowo-szkoleniowego były wydarzenia o charakterze artystycznym. Dr Anna Kozak-Sykała zaprezentowała wystawę swoich zdjęć, zatytułowaną Tam gdzie Adam spotkał Ewę, zaś zespół „Passione” dał krótki koncert, prezentując repertuar balladowy w oryginalnych aranżacjach.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2019-10-04 18:50:18

    NIE DAJ ZROBIĆ LEKARZOM - HARMONICA.PLYOUTUBE.COM - ASPEKTY PRZEJŚCIA NA WEGETARIANIZMYOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUWEGETARIANIE I WEGANIE POLSKA - FACEBOOK.COMPROVEG.COMZOSTANWEGE.PLPUSZKA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama