Reklama

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

01/03/2020 17:33

Msza święta, apel poległych, defilada i bieg – tak w Jarosławiu obchodzono Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości trwały dziś w Jarosławiu od rana do wczesnych godzin popołudniowych. Patriotyczne święto rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą ofiarom represji Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w latach 1944-1956 przy ul. Sienkiewicza 4. Potem odprawiono mszę św. w klasztorze oo. dominkanów, a po niej rozpoczęła się część oficjalna obchodów przy pomniku majora Władysława Koby. Tutaj wręczono wojskowe odznaczenia i wyróżnienia, wygłoszono serię przemówień, odbył się apel pamięci, salwa honorowa, złożono kwiaty pod pomnikiem, wreszcie pododdziały tutejszego garnizonu przeszły w defiladzie. Wydarzenie zwieńczył Bieg Tropem Wilczym, którego trasa w tym roku wyjątkowo stanowiła pętle z metą i startem przy pomniku majora Władysława Koby.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-03-01 20:10:26

    A co z czarnymi kartami z ich działalnosci szczególnie w naszym regionie nie było ich mało.Szkoda,że o tym nie mówimy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2020-03-02 09:42:13

    Ci tzw. "wyklęci" żołnierzami AK przestali być od momentu niewykonania rozkazu swojego dowódcy tj. od dnia 19 stycznia 1945 roku. Potem to już była tylko bandyterka w nielegalnie noszonych mundurach. Takie są fakty historyczne i żadne pisobolszewiki  nie będą pisać od nowa zakłamanej historii.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości