Reklama

Obywatelka Ukrainy miała w paszporcie aż 14 fałszywych stempli

03/08/2018 14:00

Fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej z 7 państw posiadała w paszporcie 39-letnia obywatelka Ukrainy, przekraczająca polsko-ukraińskie przejście graniczne w Budomierzu.

14 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznej ujawnili funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemka podróżowała na Ukrainę autobusem kursowym. W trakcie kontroli legitymowała się paszportem biometrycznym, który uprawnia do wjazdu do UE na 90 dni w ciągu 180-dniowego okresu.

Strażnicy zakwestionował autentyczność odbitek stempli umieszczonych rzekomo przez służby Hiszpanii, Francji, Włoch, Austrii, Belgii, Łotwy oraz Czech. Szczegółowe sprawdzenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziły fałszerstwo odbitek z międzynarodowych portów, np. Bolonii, Madrytu, Pragi i Wiedniań.

Ukrainka przyznała, że przeterminowała swój pobyt o 30 dni, a za każdą z zamieszczonych nielegalnie odbitek zapłaciła po 150 euro. Fałszywe odbitki miały potwierdzać rzekome wyjazdy i wjazdy do państw UE, przez co legalizować pobyt.

Ostatecznie została zobowiązana do powrotu na Ukrainę i otrzymała roczny zakaz wjazdu do państw Schengen.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2018-08-03 14:34:46

    Dostała 15, tylko z tą różnicą, że prawdziwy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2018-08-03 14:49:38

    Nielegalna Podróżniczka. Tam co drugi takie przekręty robi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama