Starych, nieco zapomnianych kolęd można było posłuchać 23 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Już po raz XXI odbył się tutaj przegląd „Godnie Święta”.
W ramach muzycznej rywalizacji można było wysłuchać 14 prezentacji –występów przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, kapel i zespołów śpiewaczych. Każdy z uczestników[paywall] mógł zaprezentować jasełka lub dwa utwory: kolędy i pastorałki śpiewane obecnie lub te archaiczne, znane głównie przez najstarszych członków rodzin.
Jury przyznało nagrodę Grand Prix oraz nagrody i wyróżnienia. Grand Prix powędrowało do Niżańskiej Kapeli Ludowej, która wykonała utwory Gore gwiazda i W polu szopka. Nagrody przyznano: Konstancji Kucab ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku, Emilii Żygadło ze Szkoły Podstawowej w Białobokach, Zespołowi „Majdaniacy” z Majdanu Sieniawskiego, Zespołowi Śpiewaczemu „Cantus” z Gorliczyny oraz Zespołowi Śpiewaczemu „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej.
Jury wyróżniło również: grupę „Smerfy” z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Przeworsku, grupę „Misie” z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Przeworsku, Mateusza Szelenbauma z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Przeworsku oraz Wiktorię Kmiecik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze