Reklama

Oceniamy zawodników Texom Eurobusu Przemyśl (3. mecz finału play-off)

Texom Eurobus podtrzymał szanse na tytuł mistrzów Polski w sezonie 2025 – 2026. W Gliwicach zagrał na remis, a to sprawia, że sprawa złotego medalu rozstrzygnie się w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mecz nr 4 odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca br. Ewentualny mecz nr 5 dzień później, 9 czerwca br.

Po wygraniu meczu nr 2 Przemyślanie marzyli, aby pójść za ciosem, ale wyzwanie było bardzo trudne. Aktualny mistrz Polski dwa razy z rzędu u siebie nie przegrał od bardzo dawna. A przegrywając, postawiłby się pod ścianą. Zrobił więc wszystko, aby scenariusz meczu nr 3 ułożył się po jego myśli.

W przekroju całego pojedynku był zespołem lepszym. Konkretniejszym, popełniającym zdecydowanie mniej prostych błędów. Wygrał zasłużenie, ale kto wie, jakby ta rywalizacja się zakończyła, gdyby w I połowie gwizdki arbitrów z Lublina były sprawiedliwe. A, niestety, nie były. Forowały, i to w żywe oczy, Gliwiczan, niemal każdą sporną sytuację rozstrzygając na korzyść gospodarzy. Gospodarzy, którzy są na tyle mocną, jakościową ekipą, że taka „pomoc” nie powinna była być im potrzebna. A jednak…

Reklama

Po spotkaniu miejscowi kibice mieli ogromne pretensje, że postrzeganie przebiegu tej potyczki przez niektórych było takie a nie inne. Trudno się jednak temu dziwić, bo nie są do tego… przyzwyczajeni. Piast Futsal Gliwice traktowany jest – na co pewnie i sobie „zasłużył” klasą prezentowaną przez kilka ostatnich lat – na specjalnych zasadach, przede wszystkim przez sędziów, więc dla ich sympatyków niesportowe zachowania ich pupili, jak choćby te wczorajsze, regularnie prezentowane przez Jani Korpelę, nie są niczym nadzwyczajnym. Nie są futsalowym chuligaństwem, bo są tolerowane przez arbitrów.

Jaki oceniliśmy Przemyślan?

Zawodników teamu V. Neto oceniamy w skali od 1 do 10. Klasyfikowani są gracze, którzy spędzili na parkiecie co najmniej 1/4 czasu meczowego. Oceną tzw. bazową jest 5. 10 to klasa światowa, 1 – poniżej krytyki. Oceny są oczywiście subiektywne, więc nie wszyscy będą się z nimi zgadzać. Tak powstanie klasyfikacja na najlepszego zawodnika sezonu. Suma punktów ze wszystkich spotkań pozwoli wyłonić zwycięzcę, na którego czekać będzie miły – mamy nadzieję – upominek na koniec kampanii.

Reklama

 

Oceny zawodników Texom Eurobusu Przemyśl:

  • Krzysztof Iwanek 9
  • Nazar Szwed 8
  • Fábio Cecílio 8
  • Rostisław Semenczenko 8
  • Artem Fareniuk 4

oraz

  • Roman Koltok (b) nie grał
  • Paweł Palko (b) nie grał
  • Tiago Correia 5
  • Ruben Santos 5
  • Henrique Diniz 4
  • Danił Abkaszyn 8
  • Victor Diego nie grał
  • Hrihorij Zanko niesklasyfikowany
  • Oskar Dmochewicz nie grał

 

Najlepszy zawodnik (po 38 meczach; średnia not):

  • 7,5 – Rostislaw Semenczenko (211/28)
  • 7,1 – Krzysztof Iwanek (250/35)
  • 7,0 – Leo Santana (190/27), Nazar Szwed (265/38)
  • 6,8 – Danił Abakszyn (253/37)
  • 6,7 – Ruben Santos (249/37)
  • 6,6 – Henrique Diniz (232/35), Artem Fareniuk (250/38)
  • 6,5 – Jaroslaw Lebid (227/35)
  • 6,2 – Tiago Correia (230/37)
  • 6,0 – Roman Koltok (137/23)

***

Klasyfikowani są tylko ci zawodnicy, którzy rozegrali 50 procent meczów. Poniżej średnia ocen tych, którzy nie mają za sobą połowy meczów w barwach Texom Eurobusu:

  • 7,2 – Fábio Cecílio (86/12)
  • 6,0 – Bruninho (72/12), Sebastian Pawlak (6/1)
  • 5,0 – Oskar Dmochewicz (50/10), Paweł Palko (10/2)
  • 4,4 – Tuukka Pikkarainen (48/11)
  • 3,8 – Hrihorij Zanko (38/10)
  • 3,0 – Rafael Cadini (3/1)
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/05/2026 20:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama