Reklama

„Oczko” Palucha i „X” Kuleszy

29/09/2018 18:29

Ponadpartyjna koalicja skupiona wokół W. Palucha i T. Kuleszy powalczy w Jarosławiu o pełną pulę. W czwartkowy wieczór obaj liderzy swoich komitetów wyborczych przedstawili założenia programowe oraz listy kandydatów do rady miasta i powiatu.

W. Paluch przedstawił 21 punktów programu żartobliwie nazwanych „Oczkiem Palucha”. Wśród tych założeń znalazły się znane już koncepcje rewitalizacji Rynku czy zagospodarowania bulwarów, ale i nowe, takie jak darmowa komunikacja miejska czy nowa trasa widokowa. T. Kulesza z kolei postawił na walkę z bezrobociem, inwestycje drogowe, rozwój  turystyki i podnoszenie poziomu szkół. Obaj stratują pod hasłem „wspólnie zmieniajmy miasto/powiat”, obaj  zapowiadają model sprawowania władzy wolny od partyjnych dyrektyw.[paywall]

Rady zmienią składy

Zaprezentowano też kandydatów do rad miasta i powiatu. W tym gronie niewielu  kandydatów ma doświadczenie samorządowe, choć większość w jakiejś formie jest zaangażowana społecznie. Po konwencji wiemy, że jeszcze przed wyborami dojdzie do przetasowania w skaldach rad. O mandat w mieście będzie się starał dotychczasowy radny powiatu W. Strzępek. Miejską radę opuszcza zaś A. Lichończak – on z kolei powalczy o miejsce w radzie powiatu.
Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mirtk - niezalogowany 2018-09-29 20:44:18

    Kulesza ha ha haaaaa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    elephant - niezalogowany 2018-10-02 19:00:15

    Co cie tak smieszy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama