Od soboty, 15 listopada br., na moście im. Ryszarda Siwca przywrócona zostanie stała organizacja ruchu, czyli ruch dwustronny.
Remont tej jednej z ważniejszych arterii w mieście trwał prawie 11 miesięcy. Rozpoczął się w styczniu br. Most nie został całkowicie zamknięty, wykonawca – oczywiście w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich w Przemyślu – zgodził się na prowadzenie prac na jednej części przeprawy przez San, podczas gdy drugą odbywał się wahadłowy ruch samochodów i pieszych. Wprowadzona została czasowa sygnalizacja świetlna.
Przypomnijmy, że miasto otrzymało na tę inwestycję 95-procentowe dofinansowanie Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Łączny koszt przedsięwzięcia to ok. 6,8 mln zł.
Przywrócenie ruchu dwustronnego nie oznacza końca prac przy tym obiekcie. Wiadomo, że te trwać będą jeszcze przez około 10 dni i dotyczyć będą prac na chodnikach przed i za mostem, od strony skrzyżowania z ulicami Krasińskiego, Focha i Borelowskiego oraz z drugiej strony, czyli tej od wjazdu do supermarketu Leclerc.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze