Tomasz Smędra został nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Kańczuga. Ma 39 lat i – jak sam zaznacza – od urodzenia jest nieprzerwanie związany z lasem, który jest dla niego i pracą i pasją.
Tomasz Smędra w 1998 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Następnie studiował na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Krakowie, ponadto ukończył[paywall] studia podyplomowe z Zastosowania Systemów Informacji Przestrzennej w Leśnictwie i Ochronie Przyrody w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Od 2006 r. pracował w Nadleśnictwie Leżajsk i Sieniawa jako podleśniczy
oraz w Nadleśnictwie Lubaczów jako specjalista SL. Z końcem stycznia 2018 roku został zastępcą nadleśniczego w Nadleśnictwie Kańczuga.
Nadleśniczy Tomasz Smędra ukończył szereg szkoleń z zakresu map numerycznych, GIS-u, tworzenia stron internetowych oraz programów graficznych. Posiada uprawnienia brakarza III klasy oraz eksperta przyrodniczego botanika i ornitologa w ramach PROW.
– Z uwagi na specyfikę nadleśnictwa jako jednostki o dużym zasięgu terytorialnym stawiam na dobre stosunki z lokalną społecznością oraz samorządami. Natomiast w pracy cenię uczciwość i zaangażowanie. Dobra atmosfera w miejscu pracy to dla mnie priorytet – mówi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze