W nadchodzącym roku szkolnym wszystkie przedszkola muszą zorganizować swoim wychowankom bezpłatne zajęcia z języka obcego. Dzieci będą się uczyć języka w ramach podstawy programowej. Pomysł przez rodziców i nauczycieli jest na ogół chwalony, ale pojawiają się też głosy, że dzieci w przedszkolu powinny się przede wszystkim bawić.
– Myślę, że wprowadzenie obowiązkowej nauki języków obcych w przedszkolach jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ w dzisiejszym świecie znajomość przynajmniej jednego z nich to podstawa. Obowiązek zajęć z języka angielskiego planuje się wprowadzić od września bieżącego roku, my zorganizowaliśmy takie nieodpłatne zajęcia już w tym roku. Prowadzi je[paywall] wykwalifikowany nauczyciel, który ma świetny kontakt z dziećmi. Nie ma mowy o sztywnej nauce z książek, uczymy języka przez zabawę. Poprzez taką formę przyswajania wiedzy dzieci szybciej zaakceptują nowy język i oswoją się z nim – mówi Janina Szajny, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 8 Montessori w Jarosławiu.Rodzice, pytani o opinie na temat obowiązkowej nauki języka obcego w przedszkolu, przeważnie nie zgłaszali sprzeciwu. Tylko nieliczni mieli odmienne zdanie. – To chyba przesada, 5-latki raczej powinny się bawić, a nie uczyć. Na naukę przyjdzie czas, gdy pójdą do szkoły – komentuje pani Renata, mam dwójki przedszkolaków.
– To na pewno potrzebne zajęcia, jestem jak najbardziej za wprowadzeniem ich do podstawy programowej – stwierdza Agnieszka Molter, która często obserwuje przedszkolne zajęcia języka angielskiego.

fot.Izabela Plęs
Przedszkolaki języka angielskiego uczą się poprzez zabawę. Nauczyciel Mirosław Lotycz stara się dostosować metody pracy do wieku i potrzeb maluchów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze