Już czwarty rok Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu wspólnie z Komendą Miejską Policji w Przemyślu prowadzi akcję pod hasłem „Bądź widoczny na drodze”.
Dyrektor przemyskiego WORD-u Maciej Kamiński przekazał na ręce z sierżant sztabowej Alicji Tysowskiej-Prajzner z KMP Przemyśl 2 tys. opasek odblaskowych. W ciągu czterech lat to imponująca liczba ok. 8 tys. tych bezcennych często gadżetów.
Nie bez kozery odbywa się to[paywall] jesienią, kiedy szybko zapada zmrok. Właśnie podczas tej pory roku bardzo często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Ci nie do końca dbają o swoje bezpieczeństwo, chodząc poboczami bez odpowiedniej widoczności. Często w ciemnych ubraniach. Wówczas do tragedii jeden krok.
– Od kilku lat promujemy bezpieczeństwo pieszych na drodze poprzez korzystanie z odblasków. Współpracujemy między innymi z policją i strażą miejską. Co roku przekazujemy tym instytucjom ponad dwa tysiące opasek odblaskowych, które trafiają potem choćby do przedszkoli czy szkół.
Rozdajemy je także w różnych akcjach czy piknikach. Ich używanie zmniejsza ryzyko wypadku, ponieważ zwiększa się widoczność pieszego. Zachęcam do korzystania z każdej formy odblasków, w ten sposób bowiem dbamy o własne bezpieczeństwo
Reklama
– powiedział M. Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze