Reklama

Odblaski mogą uratować życie. Wspólna akcja przemyskiego WORD-u i policji

Już czwarty rok Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu wspólnie z Komendą Miejską Policji w Przemyślu prowadzi akcję pod hasłem „Bądź widoczny na drodze”.

Dyrektor przemyskiego WORD-u Maciej Kamiński przekazał na ręce z sierżant sztabowej Alicji Tysowskiej-Prajzner z KMP Przemyśl 2 tys. opasek odblaskowych. W ciągu czterech lat to imponująca liczba ok. 8 tys. tych bezcennych często gadżetów.

Nie bez kozery odbywa się to[paywall] jesienią, kiedy szybko zapada zmrok. Właśnie podczas tej pory roku bardzo często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Ci nie do końca dbają o swoje bezpieczeństwo, chodząc poboczami bez odpowiedniej widoczności. Często w ciemnych ubraniach. Wówczas do tragedii jeden krok.

Reklama

– Od kilku lat promujemy bezpieczeństwo pieszych na drodze poprzez korzystanie z odblasków. Współpracujemy między innymi z policją i strażą miejską. Co roku przekazujemy tym instytucjom ponad dwa tysiące opasek odblaskowych, które trafiają potem choćby do przedszkoli czy szkół.

Rozdajemy je także w różnych akcjach czy piknikach. Ich używanie zmniejsza ryzyko wypadku, ponieważ zwiększa się widoczność pieszego. Zachęcam do korzystania z każdej formy odblasków, w ten sposób bowiem dbamy o własne bezpieczeństwo

Reklama

– powiedział M. Kamiński.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama