Reklama

Odcinek krajowej 77 z Pełkiń do Gorzyc będzie remontowany

31/08/2017 17:00

Ponad rok starań i w końcu udało się znaleźć pieniądze na inwestycję!

– Ponad rok starań. Korespondencji z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa. Wiele rozmów i wizyt w GDDKiA, ale udało się przekonać ministra, że także ta inwestycja[paywall] powinna się znaleźć w najbliższym planie finansowym. Bardzo się cieszę, że wreszcie ruszy przebudowa od lat nieremontowanej drogi, która jest w fatalnym stanie – Anna Schmidt-Rodziewicz, posłanka na Sejm RP, nie kryje zadowolenia, że jeden z najgorszych odcinków dróg krajowych w regionie doczekał się decyzji o modernizacji.

Starania o poprawę najbardziej zniszczonego odcinka krajowej 77 pomiędzy podjarosławskimi Pełkiniami a Gorzycami w powiecie przeworskim były czynione od lat. Kończyły się na połataniu dziur. W końcu jednak zapadła decyzja o przebudowie. Ministerstwo zdecydowało, że tranzytowa trasa zostanie rozbudowana na odcinku Gorzyce – Wólka Pełkińska – Pełkinie.

Wstępnie planowano tylko modernizację w ramach programu Likwidacja Miejsc Niebezpiecznych, obejmującą chodnik i zatoki autobusowe bez przebudowy nawierzchni drogi. Starania posłanki oraz miejscowego radnego Piotra Perykaszy doprowadziły do ujęcia jej w planie przebudowy. Wspomniany fragment DK 77 jest jednym z najgorzej utrzymanych odcinków dróg krajowych w regionie. Kręta, dość wąska i z nierówną nawierzchnią trasa jest niebezpieczna, tym bardziej że droga jest dość ruchliwa. DK 77 łączy Lipnik z Przemyślem. Korzysta z niej ruch lokalny i tranzytowy. W naszym regionie jest ważnym szlakiem biegnącym od Stalowej Woli w stronę wschodniej granicy. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obserwator - niezalogowany 2017-09-01 19:57:08

    A gdzie dojazd do domów dla mieszkańców Pełkiń z dzielnicy Jezyk tam dopiero droga fatalnie wygląda przez pola,dziury, błoto TRAGEDIA jak tam dojechać do szkoły kościoła czy do sklepu!!!!!!!!!!!!!!!! Dobrze że chociaż od strony wierzbnej jest asfalt. Ale to już zostawić tylko dzieci w szkole w Jarosławiu?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama