Reklama

Oddali krew dla Zosi

30/05/2016 16:24

Już po raz kolejny w Przeworsku odbyła się akcja poboru krwi. Tym razem szczególny apel skierowany był do osób posiadających grupę 0RH+.

17 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku chętni mieszkańcy mogli oddać swoją krew, by pomóc potrzebującym. Podczas wtorkowej akcji szczególnie potrzebna była grupa 0RH+, ponieważ właśnie takiej potrzebuje 5-miesięczna Zosia, która żyje dzięki przetaczaniu krwi. Tego dnia zgłosiło się 47 osób, a do oddania zakwalifikowało się 32 krwiodawców. Dzięki nim zebrano w sumie 14,4 litrów krwi.

Najbliższe akcje zorganizowane przez przeworski Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odbędą się 5 czerwca w Markowej (powiat łańcucki) i 21 czerwca w Szpitalu Rejonowym w Przeworsku.
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama