Już po raz kolejny w Przeworsku odbyła się akcja poboru krwi. Tym razem szczególny apel skierowany był do osób posiadających grupę 0RH+.
17 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku chętni mieszkańcy mogli oddać swoją krew, by pomóc potrzebującym. Podczas wtorkowej akcji szczególnie potrzebna była grupa 0RH+, ponieważ właśnie takiej potrzebuje 5-miesięczna Zosia, która żyje dzięki przetaczaniu krwi. Tego dnia zgłosiło się 47 osób, a do oddania zakwalifikowało się 32 krwiodawców. Dzięki nim zebrano w sumie 14,4 litrów krwi.
Najbliższe akcje zorganizowane przez przeworski Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odbędą się 5 czerwca w Markowej (powiat łańcucki) i 21 czerwca w Szpitalu Rejonowym w Przeworsku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze