W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbyła się kolejna już akcja honorowego krwiodawstwa. Jesienny pobór krwi na terenie szkoły (czwarty z kolei) staje się powoli piękną tradycją.
Systematyczność w organizacji akcji o tej porze roku nawiązuje do powstania 5 listopada 2003 r. Klubu Krwiodawców „Serducho” w jarosławskim ZSTiO. Warto dodać, że był to pierwszy szkolny klub w powiecie jarosławskim. Obok stałych krwiodawców z terenu miasta, szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zaangażowaniem młodzieży, a nawet absolwentów[paywall]. W poborze uczestniczyli również nauczyciele z zespołu (Anna Gołąb, Anna Pszon-Ziegelheim, Wiesław Kutyła). W akcji wzięło udział łącznie 37 osób, z czego 32 osoby to szkolna „kadra uczniowsko-pedagogiczna”. Młodzież i nauczyciele oddali ponad 14 litrów krwi. – Na przestrzeni kilkunastu lat z ZSTiO Jarosław popłynęło już ponad 140 litrów krwi. Śmiało można powiedzieć, że to wielki dar serc naszej młodzieży i nauczycieli – powiedział dyrektor szkoły Adam Tomaszewski, również honorowy krwiodawca.
Akcję poprzedziło bogate spotkanie informacyjno-szkoleniowe, przygotowane przez nauczycielkę biologii Anetę Ospelt. Organizatorami spotkania w sali gimnastycznej, byli nauczyciele – Anna Gołąb i Tomasz Turoń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze