Reklama

Oddali ponad 14 litrów krwi

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbyła się kolejna już akcja honorowego krwiodawstwa. Jesienny pobór krwi na terenie szkoły (czwarty z kolei) staje się powoli piękną tradycją.

Systematyczność w organizacji akcji o tej porze roku nawiązuje do powstania 5 listopada 2003 r. Klubu Krwiodawców „Serducho” w jarosławskim ZSTiO. Warto dodać, że był to pierwszy szkolny klub w powiecie jarosławskim. Obok stałych krwiodawców z terenu miasta, szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zaangażowaniem młodzieży, a nawet absolwentów[paywall]. W poborze uczestniczyli również nauczyciele z zespołu (Anna Gołąb, Anna Pszon-Ziegelheim, Wiesław Kutyła). W akcji wzięło udział łącznie 37 osób, z czego 32 osoby to szkolna „kadra uczniowsko-pedagogiczna”. Młodzież i nauczyciele oddali ponad 14 litrów krwi. – Na przestrzeni kilkunastu lat z ZSTiO Jarosław popłynęło już ponad 140 litrów krwi. Śmiało można powiedzieć, że to wielki dar serc naszej młodzieży i nauczycieli – powiedział dyrektor szkoły Adam Tomaszewski, również honorowy krwiodawca.
Akcję poprzedziło bogate spotkanie informacyjno-szkoleniowe, przygotowane przez nauczycielkę biologii Anetę Ospelt. Organizatorami spotkania w sali gimnastycznej, byli nauczyciele – Anna Gołąb i Tomasz Turoń.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości