Reklama

Odkrywali tajemnice Borów Tucholskich

15-osobowa grupa wychowanków internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu wzięła udział w 6-dniowej wycieczce integracyjnej „Zielona Szkoła” w Borach Tucholskich.

To była już piąta wizyta jarosławian w ośrodku wypoczynkowym w Okoninach Nadjeziornych. Tam spotkali się z koleżankami i kolegami z podobnej placówki edukacyjnej w Warlubiu. Spotkali się, aby wspólnie przeżyć wspaniałe chwile, pełne wypoczynku i poznawania piękna naszego kraju[paywall]. W czasie pobytu w tym pięknym zakątku wychowankowie internatu poznali rezerwat przyrodniczy „Kamienne Kręgi”, który prawdopodobnie wywodzi się z plemienia Gotów oraz niezwykły zabytek hydrotechniki na Kanale Brdy. W Krynicy Morskiej, na latarni morskiej dzieci i młodzież podziwiały polski Bałtyk oraz miały okazję poszukać bursztynów na słonecznej plaży. Sporo emocji dostarczył wszystkim wyjazd na Mierzeję Wiślaną i możliwość obejrzenia jednej z większych i ciekawszych inwestycji w Polsce – przekopu tej mierzei i wyznaczenia nowego szlaku komunikacyjnego. Piękny i stary Toruń zachwycił wszystkich swoimi zabytkami, w tym najstarszym w Polsce ogrodem zoobotanicznym oraz uraczył naszych turystów zapachem i smakiem słynnych pierników. Oczywiście, oprócz atrakcji turystycznych, wychowankowie z ośrodków w Jarosławiu i Warlubiu mieli możliwość wspólnego wypoczynku, gier sportowych, zabaw tanecznych i spotkań przy ognisku.

Organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe udzielone przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, które przeznaczyło na ten cel kwotę 12 tys. 500 zł.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości