15-osobowa grupa wychowanków internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu wzięła udział w 6-dniowej wycieczce integracyjnej „Zielona Szkoła” w Borach Tucholskich.
To była już piąta wizyta jarosławian w ośrodku wypoczynkowym w Okoninach Nadjeziornych. Tam spotkali się z koleżankami i kolegami z podobnej placówki edukacyjnej w Warlubiu. Spotkali się, aby wspólnie przeżyć wspaniałe chwile, pełne wypoczynku i poznawania piękna naszego kraju[paywall]. W czasie pobytu w tym pięknym zakątku wychowankowie internatu poznali rezerwat przyrodniczy „Kamienne Kręgi”, który prawdopodobnie wywodzi się z plemienia Gotów oraz niezwykły zabytek hydrotechniki na Kanale Brdy. W Krynicy Morskiej, na latarni morskiej dzieci i młodzież podziwiały polski Bałtyk oraz miały okazję poszukać bursztynów na słonecznej plaży. Sporo emocji dostarczył wszystkim wyjazd na Mierzeję Wiślaną i możliwość obejrzenia jednej z większych i ciekawszych inwestycji w Polsce – przekopu tej mierzei i wyznaczenia nowego szlaku komunikacyjnego. Piękny i stary Toruń zachwycił wszystkich swoimi zabytkami, w tym najstarszym w Polsce ogrodem zoobotanicznym oraz uraczył naszych turystów zapachem i smakiem słynnych pierników. Oczywiście, oprócz atrakcji turystycznych, wychowankowie z ośrodków w Jarosławiu i Warlubiu mieli możliwość wspólnego wypoczynku, gier sportowych, zabaw tanecznych i spotkań przy ognisku.
Organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe udzielone przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, które przeznaczyło na ten cel kwotę 12 tys. 500 zł.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze