O odnowienie kolejki na ziemi przeworskiej władze samorządowe zabiegają od kilku lat. Wiele wskazuje na to, że idea jest coraz bliższa realizacji. Lider projektu – powiat przeworski – namawia do współpracy gminy, przez które przebiega trasa kolejki. Ostatnio w przedsięwzięcie włączyła się gmina miejska Przeworsk.
Renowacja jednej z większych atrakcji turystycznych regionu to przedsięwzięcie dużych rozmiarów, a jednocześnie sprawa niecierpiąca zwłoki. Przeworskie starostwo powiatowe zakłada, że remont torowiska pochłonie około 20 milionów złotych. Cześć tej kwoty będzie pochodzić z funduszy Unii Europejskiej. Jednak wkład własny mają zapewnić kasy samorządów. Model, jaki zaproponowało starostwo, to stworzenie szerokiej grupy współpracujących gmin. 50 procent wkładu własnego ma wyłożyć właśnie powiat, drugą połówkę konglomerat gmin[paywall] .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze