Tak długi małżeński staż zobowiązuje, więc wyjątkowej okazji nadano szczególną oprawę, zapraszając pary do restauracji „Pod Księcia Górką”.
Zanim jednak nastąpiła oficjalna część uroczystości, małżonkowie zebrali się na okolicznościowej mszy św. odprawionej w ich intencji w oleszyckim kościele, podczas której mieli okazję odnowić przysięgę małżeńską złożoną wiele lat temu.
Otrzymali też z rąk księdza Adriana Borowskiego jubileuszowe krzyże i pamiątkowe dyplomy. Jako że okazja do przypomnienia sobie o tym, dlaczego[paywall] postanowili spędzić życie z tą, a nie inną osobą jest warta celebrowania, nie był to jeszcze finał jubileuszowych obchodów.
Po eucharystii małżeństwa zaproszone zostały na poczęstunek do restauracji „Pod Księcia Górką”.
Honorowych gości przywitał gospodarz spotkania – burmistrz miasta i gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz. Nie szczędził on jubilatom ciepłych słów i życzeń na dalsze lata wspólnej drogi. Organizatorzy wydarzenia postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym, przygotowując dla małżonków dodatkowe atrakcje.
Pierwszą były popisy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach. Natomiast drugim elementem uroczystości była nawiązująca do obecnej sytuacji epidemiologicznej prelekcja zachęcająca do szczepień. O tym, dlaczego warto to robić, mówiła zaproszona na spotkanie Elżbieta Ważna-Rubin ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie.
Potem przyszedł już czas na kulminacyjny punkt wydarzenia, czyli wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanych przez prezydenta RP. Dekoracji małżonków dokonał burmistrz Andrzej Gryniewicz.
Wśród uhonorowanych wyróżnieniem było:
Symbolicznym akcentem, przypieczętowującym wyjątkową rocznicę, były też przekazane na ręce jubilatów pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Jak zwykle przy tego typu okazjach, nie zabrakło głośnego „Sto lat” i okolicznościowego tortu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze