Policjanci, nie tylko z naszego regionu, przypominają właścicielom nieruchomości o obowiązku odśnieżenia chodnika przylegającego do nieruchomości oraz usunięcia zwisających nawisów śniegu i sopli lodowych z dachów budynków.
Obfite opady śniegu oraz utrzymująca się niska temperatura spowodowały, że drogi, chodniki oraz dachy zostały zasypane białym puchem co utrudnia poruszanie się, jak również stanowi zagrożenie wystąpienia wypadku.
Przemyscy policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (z 13 września 1996 r.), to właściciele nieruchomości mają obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości lub części drogi publicznej służącej dla ruchu pieszego położonego bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Za niewypełnianie powyższego obowiązku grozi kara grzywny.
Takie same obowiązki ciążą na współwłaścicielach, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych, a także na zarządcach i innych użytkownikach nieruchomości oraz na innych podmiotach, które nią władają.
– Podczas odśnieżania chodników nie należy wyrzucać śniegu na jezdnie, tylko zsunąć śnieg na brzeg chodnika od strony drogi, gdzie nie będzie przeszkadzał ani pieszym, ani kierowcom. Pamiętajmy również o uprzątnięciu śniegu z dachów wielkopowierzchniowych, czyli marketów, szkół czy hal, gdyż bardzo często ciężar zalegającego śniegu powoduje naruszenie konstrukcji dachu. Tym stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa życia i zdrowia osób przebywających w budynku – apeluje do właścicieli posesji i sklepów funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chodniki są własnością miasta, zmuszanie właścicieli posesji do ich odśnieżania jest niezgodne z prawem do przestrzegania którego Polska zobowiązała się podpisując Europejską Konwencję Praw Człowieka. Nie można nikogo zmuszać do pracy bez wynagrodzenia.https://www.echr.coe.int/Documents/Convention_POL.pdf To że w Polsce nadal obowiązuje archaiczne idiotyczne prawo dot. odśnieżania chodników przez właścicieli przyległych nieruchomości jest winą polskiego sejmu gdzie posłowie mają na wszystko czas co dot .ich wynagrodzeń ale nie maja czasu na zmianę prawa zmuszającego do niewolniczej pracy. Dla niezorientowanych dodam że prawo UE ma nadrzędna rolę na prawem kraju członkowskiego.
Chodniki są własnością miasta, zmuszanie właścicieli przylegających nieruchomości jest niezgodne z prawem do którego przestrzegania Polska zobowiązała się ratyfikując Europejską Konwencję Praw Człowieka . Zmuszanie do pracy bez wynagrodzenia często ludzi starych i schorowanych jest niewolnictwem .To że Polsce nadal obowiązuje archaiczne prawo nakładające obowiązki na właścicieli nieruchomości w postaci świadczenia nieodpłatnej pracy na rzecz miasta jest zasługa posłów którzy zawsze znajdą czas na uchwalenie sobie podwyżek a nie mają go dla społeczeństwa. Stosowny projekt zmieniający obowiązujące przepisy prawdopodobnie leży w tzw . zamrażarce sejmowej do której klucz jest w dyspozycji Marszałka Sejmu, przeleży tam do końca kadencji i nie będzie poddany procedurom uchwalenia. Nie zorientowanym podaję do wiadomości że obowiązuje nadrzędność prawa europejskiego nad krajowym.https://www.echr.coe.int/Documents/Convention_POL.pdf
Powiedzcie mi jak to jest ? Jeśli ktoś złamie nogę na chodniku to jest wina właściciela posesji bo nie odśnieżył i nie posypał. A może to pieszy nie dostosował prędkości oraz obuwia do panujących warunków na chodniku ? Tak jak to jest z kierowcami. Nie ważne że drogi nie posypane ważne że jest komu w razie czego mandat wypisać choć nie zawsze kierowca jest winny zaistniałej sytuacji.
Chodniki są własnością miasta, zmuszanie właścicieli posesji do ich odśnieżania jest niezgodne z prawem do przestrzegania którego Polska zobowiązała się podpisując Europejską Konwencję Praw Człowieka. Nie można nikogo zmuszać do pracy bez wynagrodzenia.https://www.echr.coe.int/Documents/Convention_POL.pdf To że w Polsce nadal obowiązuje archaiczne idiotyczne prawo dot. odśnieżania chodników przez właścicieli przyległych nieruchomości jest winą polskiego sejmu gdzie posłowie mają na wszystko czas co dot .ich wynagrodzeń ale nie maja czasu na zmianę prawa zmuszającego do niewolniczej pracy. Dla niezorientowanych dodam że prawo UE ma nadrzędna rolę na prawem kraju członkowskiego.
Chodniki są własnością miasta, zmuszanie właścicieli przylegających nieruchomości jest niezgodne z prawem do którego przestrzegania Polska zobowiązała się ratyfikując Europejską Konwencję Praw Człowieka . Zmuszanie do pracy bez wynagrodzenia często ludzi starych i schorowanych jest niewolnictwem .To że Polsce nadal obowiązuje archaiczne prawo nakładające obowiązki na właścicieli nieruchomości w postaci świadczenia nieodpłatnej pracy na rzecz miasta jest zasługa posłów którzy zawsze znajdą czas na uchwalenie sobie podwyżek a nie mają go dla społeczeństwa. Stosowny projekt zmieniający obowiązujące przepisy prawdopodobnie leży w tzw . zamrażarce sejmowej do której klucz jest w dyspozycji Marszałka Sejmu, przeleży tam do końca kadencji i nie będzie poddany procedurom uchwalenia. Nie zorientowanym podaję do wiadomości że obowiązuje nadrzędność prawa europejskiego nad krajowym.https://www.echr.coe.int/Documents/Convention_POL.pdf
Powiedzcie mi jak to jest ? Jeśli ktoś złamie nogę na chodniku to jest wina właściciela posesji bo nie odśnieżył i nie posypał. A może to pieszy nie dostosował prędkości oraz obuwia do panujących warunków na chodniku ? Tak jak to jest z kierowcami. Nie ważne że drogi nie posypane ważne że jest komu w razie czego mandat wypisać choć nie zawsze kierowca jest winny zaistniałej sytuacji.