Reklama

Okiem czepialskiego: Dzisiaj przyczepiam się do mieszkańców Przemyśla

26/09/2020 06:21

Zwykle adresatem mojego czepiania były służby odpowiedzialne za ład, porządek i estetykę w mieście. Dzisiaj przyczepiam się do mieszkańców.

Nie wszystkich oczywiście. Tylko takich, co tu worek upchną, gdzie indziej podrzucą go do cudzego śmietnika i zawsze parę groszy oszczędzą, deklarując minimalną ilość śmieci z gospodarstwa domowego.

A wracający ze szkoły uczeń, widząc przepełniony pojemnik na śmieci, rzuci obok opakowanie po batoniku, bo taki jeden z drugim „oszczędny” uniemożliwił innym korzystanie z kosza, który służy jedynie na drobne śmieci. 


Czepialski
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-09-26 07:57:43

    Skoro płacimy wszyscy za smieci to obojetne jest gdzie te smiecie się znajduja a w tym przypadku w miejscu ku temu przeznaczonym.Przepełnione kosze na śmiecie w rejonach gdzie ludzi dużo się przewija to norma.Może wymienic pojemniki na większe a jeżeli nie to zwiększyć częstotliwość ich odbierania.W niektórych miejscach umieszczone tam naparstkowe pojemniki zapełniają sie w ciagu godziny po ich opróżnieniu.I nie jest wina mieszkańców,ze są przepełnione.Owszem są  przypadki, ze są też tam worki ale nie jest to naganne ponieważ są w odpowiednim miejscu do tego przeznaczonym a nie w rowie na obrzeżach miasta.Zobaczmy co się dzieje pod Kopcem.Dziennie setki ludzi ,ludzie jedzą piją i wyrzucają odpadki do kosza.A na Kopcu gdzie mile spędza czas setki ludzi często na kocyku  to pojemnika  brak. Pod Kopcem naparstkowy smietnik i dziesiątki pustych butelek ,opakowań po jedzeniu i w tej stercie odpadów odpowiednio zgroadzonych pojemnika nie widać .Dokładnie to samo na parkingu pod przekaźnikiem.A wystarczazy tylko pomyślec.A od tego odpowiedzialnych za porządki głowa boli.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    qawa69_964 2020-09-26 09:54:43

    Dzisiaj przyczepiam się do mieszkańców

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-09-26 09:59:32

    Pan Tadeusz jak zwykle zna się na wszystkim.Otóż nie zgadzam się - te śmieci w workach nie znajdowały się w miejscu do tego przeznaczonym. Kosz na przystanku autobusowym z pewnością nie służy wyrzucaniu "pięknie opakowanych" pustych plastikowych butelek. Od tego są pojemniki na odpady na osiedlach oraz przydomowe.Panie Redaktorze Czepialski - w punkt.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama