Reklama

Oni będą nas reprezentować w Sejmie [ZDJĘCIA]

27/10/2015 13:28

Z powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego będziemy mieć sześciu reprezentantów w Sejmie i jednego w Senacie.

Na PiS zagłosowało 51,85 proc. wyborców. Platforma Obywatelska zyskała 13,33 proc. poparcia; ruch Kukiz15 zebrał 8,87 proc. głosów, a Polskie Stronnictwo Ludowe – 7,05 proc. W naszym okręgu progu wyborczego nie przekroczyła Nowoczesna Ryszarda Petru (3,84 proc.). Do Sejmu nie dostaną się również Zjednoczona Lewica (4,41 proc.), KORWiN (4,14 proc.), Razem (2,25 proc.), JOW Bezpartyjni (0,67 proc.), KWW Zbigniewa Stonogi (0,45 proc.).
Z list PIS-u do Sejmu weszli:[paywall] Marek Kuchciński, Anna Schmidt-Rodziewicz, Andrzej Matusiewicz, Bogdan Rzońca, Stanisław Piotrowicz, Piotr Uruski i Piotr Babinetz. Troje pierwszych pochodzi z Przemyśla i Jarosławia.
Z listy Platformy Obywatelskiej najwięcej głosów zebrał przemyślanin Marek Rząsa. Druga była Joanna Frydrych z Targowisk k. Krosna. Oni zasiądą w ławach sejmowych. Po dwóch kadencjach z parlamentem pożegnał się Piotr Tomański, który uzyskał trzeci wynik na liście.
Jeden mandat uzyskał PSL. Partię tę będzie reprezentował dotychczasowy poseł Mieczysław Kasprzak z Ostrowa k. Radymna.
„Czarnym koniem” wyborów okazał się przedsiębiorca z podprzemyskiej Nehrybki Wojciech Bakun (Kukiz’15), który otrzymał poparcie porównywalne do łącznego wyniku doświadczonych polityków: M. Kasprzaka i P. Tomańskiego. On również zasiądzie w sejmowych ławach.
Z listy Zjednoczonej Lewicy najwięcej głosów zebrała Ewa Wasiewicz – 6 463, z KORWiN-a Błażej Wilk – 6 778, a z Nowoczesnej – Jan Fuks – 5 804.
Zwycięzcą wyborów do Senatu został Mieczysław Golba (PiS).
Frekwencja w Polsce wyniosła 50,90 proc. W okręgu przemysko-krośnieńskim była niższa – 47,47 proc.
Na zwołanie pierwszego posiedzenia Sejmu i Senatu prezydent ma teraz miesiąc.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2015-10-27 18:57:32

    Nas, czyli kogo ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ktoś - niezalogowany 2015-10-27 22:19:55

    A gdzie jest gwiazda z Zurawicy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    errata - niezalogowany 2015-10-27 22:46:40

    Kuchciński i Schmidt-Rodziewicz mieszkają w Warszawie i reprezentują PiS, a nie nasz regionPozostali zaprezentowali się na przedwyborczej debacie, możecie sami ocenić kim są i co mają do powiedzenia: https://www.youtube.com/watch?v=-3O-TEImnkQ&feature=youtu.be

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama