W niedzielę w sali widowiskowej Domu Ukraińskiego w Przemyślu odbył się koncert światowej sławy śpiewaczki operowej Olgi Pasiecznik. Gwiazda, szczerze wzruszona gorącym przyjęciem przemyskiej publiczności, dziękowała za aplauz i zapowiedziała, że zawsze chętnie wystąpi tu ponownie.
Olga Pasiecznik urodziła się w Równem na Ukrainie. Tam też studiowała w Instytucie Pedagogicznym ze specjalnością muzyczno-pedagogiczną. Edukację kontynuowała w Konserwatorium Kijowskim oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na stałe mieszka w Polsce i jest etatową śpiewaczką Warszawskiej Opery Kameralnej. Występowała na wielu znakomitych scenach europejskich, m.in. w: Paryżu, Berlinie, Brukseli, Madrycie czy Helsinkach[paywall].
Goście mogli również podziwiać dwie młode przemyskie adeptki śpiewu operowego: Justynę Bluj i Natalię Jarosiewicz. Mimo że nadal się uczą, już święcą pierwsze triumfy. Ich śpiew zelektryzował przemyską publiczność i wywołał salwę braw.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze