Reklama

Opony wyrzucić do lasu? Co przyjmuje PSZOK?

Przemyski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nie przyjmuje wszystkiego. Dobrze o tym wie jeden z naszych Czytelników, któremu odmówiono przyjęcia opon i plastikowej przyczepki.

– Miałem do oddania wiele zbędnych rzeczy. W tym opony i plastikową przyczepkę. Udałem się do PSZOK-u przy ulicy Wilsona. Za wszystko chciałem zapłacić. Przyjęli ode mnie tylko łopatę i spłuczkę. Pozostałych rzeczy nie[paywall]. Nie wiem, co mam teraz z tym zrobić. Wygląda na to, że powinienem to wywieźć do lasu, spalić albo zakopać w ziemi. A podobno te punkty, za odpowiednią opłatą, przyjmują wszystko – poskarżył się jeden z naszych Czytelników.

Jasny regulamin

Okazuje się, i jest to jasno sprecyzowane w regulaminie korzystania z PSZOK, że nie wszystko można tam zawieźć. Punkt przyjmuje odpady od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 17 oraz w soboty, w godzinach od 8 do 13. W każdej ilości przyjmuje: przeterminowane leki, chemikalia, opakowania po zużytych farbach, lakierach, rozpuszczalnikach, olejach, detergentach, środkach ochrony roślin, z tekstyliów, zużyte baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny (m.in. lodówki, chłodziarki, klimatyzatory, odbiorniki radiowe i TV, lampy fluorescencyjne, świetlówki, termometry rtęciowe, szafy, tapczany, wersalki, krzesła, dywany, wózki dziecięce, materace, drewnianą stolarkę budowlaną bez szyb, umywalki, kabiny prysznicowe, zlewy, doniczki, wiadra, miski, zabawki, meble ogrodowe, odpady zielone, drewno, elementy metalowe, odpady budowlane i rozbiórkowe, opony pojazdów osobowych, motocykli, rowerów, szkło opakowaniowe, lustra, metale, tworzywa sztuczne, papier, zużytą odzież i inne, niewymienione frakcje odpadów komunalnych, zbierane w sposób selektywny.

Reklama

PSZOK nie przyjmuje natomiast: zmieszanych odpadów komunalnych, materiałów zawierających azbest, odpadów w opakowaniach cieknących, uszkodzonych, butli gazowych, zbiorników paliwa, części i akcesoriów samochodowych, opon z pojazdów ciężarowych i maszyn rolniczych oraz odpadów w ilości i charakterze wskazującym na to, że pochodzą z działalności gospodarczej.

Wygląda zatem na to, że osobom posiadającym takie odpady jak nasz Czytelnik pozostaje zatrzymać je w domu lub – o zgrozo – pozbyć się ich nielegalnie.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zbigniew - niezalogowany 2019-05-13 19:17:58

    https://przemysl.pl/download/attachment/75797/regulamin-korzystania-z-punktu-selektywnej-zbiorki-odpadow-komunalnych-pszok.pdfProszę zajrzeć do paragrafu 4, tiret 16 i wszystko jasne :) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ekolog - niezalogowany 2019-05-14 08:19:57

    To jest ich zasrany obowiązek przyjmować wszystko, a jeżeli nie to niech sobie poczytają rozporzadzenia z ochrony środowiska, a jeszcze lepiej zgłosić sprawe do ministra środowiska

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tom - niezalogowany 2019-05-15 13:43:10

    tam pracuje taka ,,baba" co odstrasza klientów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama