Przebudowa należącego do miasta budynku przy ul. Dolnoleżajskiej w Jarosławiu na Dzienny Dom Seniora w ramach programu „Senior+” miała się zakończyć w ubiegłym roku. Niestety dom nie jest gotowy, a seniorzy muszą korzystać z gościnności innych placówek.
W piątek, 12 stycznia, jeszcze trwały prace wewnątrz budynku. Dmuchawy osuszały ściany, a przyległe do domu podwórko bardziej przypominało kartoflisko niż miejsce przeznaczone do odpoczynku dla starszych ludzi. Za to świeżo położona elewacja zaczyna już odpadać. Budynek jest modernizowany z rządowego programu „Senior+”. Koszt modernizacji i wyposażenia wynosi około 360 tys. zł, z tego 300 tys. zł pokrywa dotacja.
Dom dziennego pobytu dla osób, które przekroczyły 60 rok życia, miał ruszyć na początku bieżącego roku. Ponieważ nie jest gotowy, trzeba było zorganizować dla seniorów zajęcia w innych miejscach, by spełnić założenia programu.
– W przyszłym tygodniu planowane są odbiory budynku Domu Seniora przez służby, które wydają decyzje o dopuszczeniu do użytkowania. Niezależnie od tego od 2 stycznia codziennie odbywają się spotkania z seniorami w godzinach 7.30 – 15.30. Pierwsze zorganizowane zostało w MOPS-ie, kolejne w Miejskiej Bibliotece Publicznej, od 8 stycznia seniorzy spotykają się w Opactwie Benedyktyńskim. Zajęcia prowadzone są w grupie 18-osobowej, w pakiecie są zajęcia fizjoterapeutyczne (4 razy w tygodniu). Grupa jest otwarta, może liczyć maksymalnie 20 osób, zajęcia są uzależnione od zainteresowań – jest na przykład grupa miłośników gry w szachy. Zapraszani są różni goście, jak choćby Jerzy Czechowicz, są organizowane koncerty – zapewniają służby burmistrza Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.co to za firma lepi ten budynekczy kary umowne pani skarbnik naliczaczy w koszty PWiK
Co to za firma lepi ten budynekczy pani skarbnik nalicza kary umowneczy w koszty PWiK
o instalacja elektryczna fachowo wykonanabrawo
Brawo Panie Redaktorzea to Seniorzy pewnie kątem u Plebana
Panu redaktorzynie pomylił się dom seniora z domem strażaka albo z domem dla bezdomnych którzy kontem gdzieś pomieszkują.
Dom Strażaka może być czasową bazą Seniorai ot te foto
Panie Inspektorze Nadzoru Inwestorskiegoczy w budynku WC jest sprawne
Nie czepiajcie się wykonawców! Niech spokojnie wykończą wszystko... I tak jesteście górą, bo W Jarosławiu Dom Seniora powstanie, a w Przemyślu - jak zwykle NIC....
Nie martw się o wykonawcęa co z Senioramiczy znajesz ot wot biedacy są kątem w biblioteceu Plebana na małej górce
co to za firma lepi ten budynekczy kary umowne pani skarbnik naliczaczy w koszty PWiK
Co to za firma lepi ten budynekczy pani skarbnik nalicza kary umowneczy w koszty PWiK
o instalacja elektryczna fachowo wykonanabrawo