Reklama

Opóźnia się otwarcie Domu Seniora [ZDJĘCIA]

24/01/2018 11:30

Przebudowa należącego do miasta budynku przy ul. Dolnoleżajskiej w Jarosławiu na Dzienny Dom Seniora w ramach programu „Senior+” miała się zakończyć w ubiegłym roku. Niestety dom nie jest gotowy, a seniorzy muszą korzystać z gościnności innych placówek.

W piątek, 12 stycznia, jeszcze trwały prace wewnątrz budynku. Dmuchawy osuszały ściany, a przyległe do domu podwórko bardziej przypominało kartoflisko niż miejsce przeznaczone do odpoczynku dla starszych ludzi. Za to świeżo położona elewacja zaczyna już odpadać. Budynek jest modernizowany z rządowego programu „Senior+”. Koszt modernizacji i wyposażenia wynosi około 360 tys. zł, z tego 300 tys. zł pokrywa dotacja.

Dom dziennego pobytu dla osób, które przekroczyły 60 rok życia, miał ruszyć na początku bieżącego roku. Ponieważ nie jest gotowy, trzeba było zorganizować dla seniorów zajęcia w innych miejscach, by spełnić założenia programu.

Reklama

Burmistrz uspokaja

– W przyszłym tygodniu planowane są odbiory budynku Domu Seniora przez służby, które wydają decyzje o dopuszczeniu do użytkowania. Niezależnie od tego od 2 stycznia codziennie odbywają się spotkania z seniorami w godzinach 7.30 – 15.30. Pierwsze zorganizowane zostało w MOPS-ie, kolejne w Miejskiej Bibliotece Publicznej, od 8 stycznia seniorzy spotykają się w Opactwie Benedyktyńskim. Zajęcia prowadzone są w grupie 18-osobowej, w pakiecie są zajęcia fizjoterapeutyczne (4 razy w tygodniu). Grupa jest otwarta, może liczyć maksymalnie 20 osób, zajęcia są uzależnione od zainteresowań – jest na przykład grupa miłośników gry w szachy. Zapraszani są różni goście, jak choćby Jerzy Czechowicz, są organizowane koncerty – zapewniają służby burmistrza Jarosławia. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2018-01-24 12:35:08

    co to za firma  lepi ten budynekczy kary umowne pani skarbnik naliczaczy w koszty PWiK

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2018-01-24 12:38:47

    Co to za firma lepi ten budynekczy pani skarbnik nalicza kary umowneczy w koszty PWiK

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    w - niezalogowany 2018-01-24 12:41:58

    o instalacja elektryczna fachowo wykonanabrawo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama