Dwie wygrane, remis i trzy porażki to bilans zespołów z naszego regionu w 14. kolejce III-ligowych zmagań, która odbyła się 17 i 18 października br.
Po prawie dwóch miesiącach bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej przebudził się Orzeł Przeworsk, wygrywając na bardzo trudnym terenie w Tomaszowie Lubelskim 2:0 (0:0). Obie bramki były dziełem najskuteczniejszego w Orle Pawła Piątka (70. i 90.+1 min). Straty do „bezpiecznej” strefy są ogromne, ale może ten komplet pozwoli podopiecznym Grzegorza Sitka uwierzyć, że nie wszystko jeszcze stracone.
Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł JKS 1909 Jarosław, choć z Lublinianką łatwo nie było. Podopieczni Michała Szymczaka musieli się jednak z tym liczyć. Wygrali 2:1 (2:1). Bramki dla jarosławian zdobyli: Rafał Kursa (3. min – samobójcza) i Walerij Sokołenko (34. min).
Cenny remis z ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie wywiozła Polonia Przemyśl. Gospodarze mieli przewagę, ale zwłaszcza w II połowie walili głową w mur, nie mogąc sforsować dobrze zorganizowanej defensywy Polonii. Mecz zakończył się remisem 0:0.
Fura strachu przetoczyła się przez stadion w Sieniawie, gdzie Sokół po 45 minutach sensacyjnie przegrywał z Hetmanem Zamość. Ostatecznie sensacji nie było i podopieczni Ryszarda Federkiewicza wygrali 3:1 (0:1), po bramkach strzelonych przez: Patryka Szewca (56.), Tomasza Walata (75. min – karny) i Tomasza Wilusza (77. min).
Ze swoimi przeciwnikami na wyjeździe nie poradziła sobie Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska i Piast Tuczempy, ale przyznać trzeba, że oba zespoły bliskie były zgarnięcia punktu. Wólczanka Stal Systems uległa w Rzeszowie Stali 1:2 (1:1), a autorem jedynej bramki był Krzysztof Pietluch (13. min). Piast nie sprostał w Boguchwale Izolatorowi, przegrywając 0:1 (0:0).
Resovia Rzeszów – Polonia Przemyśl 0:0
Resovia: Pietryka – Fedan, Żmuda, Domoń, Ł. Świst – Adamski, Kaliniec, Słoma (68. Bieniasz), Pyrdek – Ciećko, Jurczak (77. Pałys-Rydzik).
Polonia: Krzanowski – Kocój, Suchockyj, Kuźniar, Jaroch (68. Barszczak) – Tabisz (62. Sedlaczek) – Kalawski (72. Tur), Kazek, Wanat – M. Świst, Gosa.
Sędziował: Artur Szelc (Krosno). Żółte kartki: Słoma oraz Tabisz i Gosa. Widzów: 500.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze