Reklama

Osiedle mieszkaniowe na terenie byłej strzelnicy?

Od prawie dwóch lat 14-hektarowa działka po byłej strzelnicy wojskowej w Przemyślu stoi pusta. Właściciel wciąż nie może się zdecydować, w jaki sposób ten potężny teren zagospodaruje.

W lipcu 2013 r. za ponad 1,5 mln zł krakowski oddział terenowy Agencji Mienia Wojskowego sprzedał blisko 14 hektarów ziemi przy ul. Paderewskiego w Przemyślu. To teren nieczynnej strzelnicy wojskowej wraz z przyległym placem tzw. sprawności fizycznej.

Wzdłuż boków strzelnicy jak i pośrodku usypane są wały ochronne pełniące rolę kulochwytów. Na nieruchomości znajduje się budynek ogólnowojskowy o powierzchni ok. 23 m kw. W bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane są ogrody działkowe, szereg bloków mieszkalnych osiedla Kazanów. Położenie jest idealne pod budowę osiedla z terenem zielonym lub hotelu z centrum konferencyjno-szkoleniowym i rekreacyjno-sportowym.
Prawdopodobnie z tą myślą firma Emerald Development ze Starej Iwicznej koło Piaseczna (woj. mazowieckie) nabyła ten teren. Podwarszawski deweloper specjalizuje się w budowie domów wolno stojących i w zabudowie szeregowej. Zwróciliśmy się do działu marketingu tej firmy z pytaniem, dlaczego do tej pory nic na 14-hektarowej działce się nie dzieje i czy w dalszym ciągu są właścicielami terenu, bo w Przemyślu pojawiły się pogłoski, że spółka sprzedała go jednemu z przemyskich przedsiębiorców. – W dalszym ciągu jesteśmy właścicielami całości terenu. Obecnie nie mamy jeszcze konkretnie sprecyzowanych planów, co w tamtym miejscu będzie. Rozmowy w tej sprawie rozpoczniemy najpewniej w przyszłym roku. Inwestycja, która powstanie, będzie z całą pewnością zgodna z branżą, w której działamy – usłyszeliśmy w siedzibie firmy.
14-hektarowa działka to jedna z trzech w Przemyślu, które krakowski oddział terenowy Agencji Mienia Wojskowego wystawił na sprzedaż. Do kupienia są jeszcze powojskowe tereny przy ulicy 29 Listopada i Leszczyńskiego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Nick - niezalogowany 2015-05-17 00:13:49

    No przecież to Baczyk buduje osiedle tam.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nick - niezalogowany 2015-05-17 11:36:04

    Nie pisz bzdur, tylko cały tekst przeczytaj. Żaden Baczyk

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tina - niezalogowany 2015-05-17 13:22:19

    Oczywiscie ze Baczyk buduje bloki dla Ukraincow przeciez kazdy juz o tym wie a ten artykul to stek bzdur

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama