Od prawie dwóch lat 14-hektarowa działka po byłej strzelnicy wojskowej w Przemyślu stoi pusta. Właściciel wciąż nie może się zdecydować, w jaki sposób ten potężny teren zagospodaruje.
W lipcu 2013 r. za ponad 1,5 mln zł krakowski oddział terenowy Agencji Mienia Wojskowego sprzedał blisko 14 hektarów ziemi przy ul. Paderewskiego w Przemyślu. To teren nieczynnej strzelnicy wojskowej wraz z przyległym placem tzw. sprawności fizycznej.Wzdłuż boków strzelnicy jak i pośrodku usypane są wały ochronne pełniące rolę kulochwytów. Na nieruchomości znajduje się budynek ogólnowojskowy o powierzchni ok. 23 m kw. W bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane są ogrody działkowe, szereg bloków mieszkalnych osiedla Kazanów. Położenie jest idealne pod budowę osiedla z terenem zielonym lub hotelu z centrum konferencyjno-szkoleniowym i rekreacyjno-sportowym.
Prawdopodobnie z tą myślą firma Emerald Development ze Starej Iwicznej koło Piaseczna (woj. mazowieckie) nabyła ten teren. Podwarszawski deweloper specjalizuje się w budowie domów wolno stojących i w zabudowie szeregowej. Zwróciliśmy się do działu marketingu tej firmy z pytaniem, dlaczego do tej pory nic na 14-hektarowej działce się nie dzieje i czy w dalszym ciągu są właścicielami terenu, bo w Przemyślu pojawiły się pogłoski, że spółka sprzedała go jednemu z przemyskich przedsiębiorców. – W dalszym ciągu jesteśmy właścicielami całości terenu. Obecnie nie mamy jeszcze konkretnie sprecyzowanych planów, co w tamtym miejscu będzie. Rozmowy w tej sprawie rozpoczniemy najpewniej w przyszłym roku. Inwestycja, która powstanie, będzie z całą pewnością zgodna z branżą, w której działamy – usłyszeliśmy w siedzibie firmy.
14-hektarowa działka to jedna z trzech w Przemyślu, które krakowski oddział terenowy Agencji Mienia Wojskowego wystawił na sprzedaż. Do kupienia są jeszcze powojskowe tereny przy ulicy 29 Listopada i Leszczyńskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No przecież to Baczyk buduje osiedle tam.....
Nie pisz bzdur, tylko cały tekst przeczytaj. Żaden Baczyk
Oczywiscie ze Baczyk buduje bloki dla Ukraincow przeciez kazdy juz o tym wie a ten artykul to stek bzdur
Blisko do lasu wiec beda mogli szkolic sie w banderozie.
Skoro Polska jest w Unii Europejskiej to czy tego chce czy nie też musi przyjmować uciekinierów z takiego np: Afganistanu, Syrii czy całej Afryki. Za to bierze tzw."Dopłaty". Coraz więcej ludzi wyjeżdża i całe blokowiska stoją puste to trzeba kimś tą lukę wypełnić. Oj będzie w Przemyślu i w całej Polsce nie tylko kolorowo, chustki i kebaby. Potem tylko kolorowo, chustki, kebaby i meczety. Islam choć małymi kroczkami trafi również pod przemyskie strzechy tak jak opanował "Zachód" jak i "Wschód". To nie Ukraińcy stanowią zagrożenie bo oni tu byli od zawsze, są i zawsze będą
No przecież to Baczyk buduje osiedle tam.....
Nie pisz bzdur, tylko cały tekst przeczytaj. Żaden Baczyk
Oczywiscie ze Baczyk buduje bloki dla Ukraincow przeciez kazdy juz o tym wie a ten artykul to stek bzdur