Uroczyście zamknęli szkolny rok i rozpoczęli wakacje uczniowie przemyskiego „Słowaka”.
Oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego rozpoczęła się w auli, zaraz po mszy św. w przemyskiej archikatedrze, w której uczestniczyli członkowie szkolnej społeczności.
Przybyłych na uroczystość przywitali nauczyciele: Beata Kryńska i wicedyrektor szkoły Marek Magdziak. Tradycyjnie odśpiewano hymn państwowy, po którym głos zabrał dyrektor „Słowaka” Tomasz Dziumak, dziękując uczniom i nauczycielom za trud pracy, osiągnięte sukcesy, podjętą działalność społeczną.Po przemówieniach przyszedł czas na wręczenie nagród finalistom i laureatom olimpiad. Wśród nich znaleźli się: Przemysław Jabłecki, Andrzej Czternastek, Karolina Broda, Filip Lipiński, Grzegorz Małek, Oliwia Gefert, Zuzanna Segiet, Natalia Kusina i Marcin Hamielec. Warto podkreślić, że wśród nagrodzonej młodzieży byli też laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych (17 osób), a także 84 uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.
Zanim licealiści udali się do klas na ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami, uroczystość w auli podsumowała część artystyczna, na którą złożyły się: występ Szkolnej Drużyny Aerobiku Joanny Musiał do piosenki Sweet dreams oraz skecz oddający klimat lekcji języka polskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze