Zaiskrzyło na linii posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz – burmistrz Waldemar Paluch. Wydaje się, że w pierwszej kolejności poszło o kwestie ambicjonalne, choć główną osią krótkiego spięcia była kwestia smogu nad Jarosławiem. Znakiem czasów było natomiast to, że do konfrontacji doszło na oczach kilkudziesięciu tysięcy ludzi, orężem były internetowe wpisy, a areną najpopularniejszy portal społecznościowy.
W środę, 18 kwietnia, przed południem na koncie społecznościowym Waldemara Palucha pojawił się wpis, w którym przypomniał mieszkańcom najważniejsze punkty swoich działań antysmogowych. Post rozpoczął jednak odnosząc się do spotkania mieszkańców z pełnomocnikiem premiera Piotrem Woźnym, którego jedną z organizatorek była jarosławska posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz. Burmistrz napisał: „Ubolewam, że mimo wyraźnego podkreślania roli samorządu w całej sprawie, nie zostaliśmy zaproszeni na to spotkanie. Dowiedzieliśmy się o nim pocztą pantoflową, z lokalnych gazet i Facebooka. Chcę wierzyć, że to tylko niefortunne przeoczenie ze strony organizatorów”.[paywall]
Riposta posłanki była szybka: „spotkanie było otwarte dla wszystkich mieszkańców, także dla Pana. Szkoda, że Pana nie było, ale przysłał Pan swojego zastępcę, zatem ufam, że wszystkie wiadomości Panu przekazał. Anna Schmidt-Rodziewicz odniosła się także do zarzutu burmistrza, dotyczącego braku wsparcia dla starań o fundusze na walkę ze smogiem. „Wsparcie ode mnie Pan otrzymał – poprosił Pan o rozmowę z Marszałkiem i wsparcie wniosku i tak się stało. Niestety, wniosek był kiepsko napisany, więc uzyskał niską punktację, o czym Pana informowałam. Nikt dla władz miasta nie będzie naginał prawa i przyznawał specjalnych punktów i preferencyjnych warunków, jeśli przepisy unijne tego nie przewidują, a to był wniosek finansowany ze środków unijnych”. Na tak postawiony zarzut burmistrz odpowiedział znanym już zestawem argumentów, że wniosek otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną, że pula środków w tym projekcie była zbyt mała oraz że wybrane przez mieszkańców Jarosławia technologie były drogie, a to wpłynęło na niższą liczbę uzyskanych punktów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mniej więcej w tym samym czasie w Jarosławiu przebywała Pani Poseł Lukaciejewska, spotkanie bardzo pozytywne, Pani poseł to po prostu potrafi zachować klasę.Pani Schmidt co przyjedzie do Jarosławia to afera, dostała od Kaczyńskiego prykaz aby wykończyć Palucha i ciągłe awantury, zaczepki, przepychanki.Aniołek Kaczyńskiego zas..ny.
A pieniądze na drugi most już są?
A cóż to takiego ten FECEBOOK?
A co z mostem w Jarosławiu.wczoraj stałem w korku z Lubaczowa pół godziny .Miała być budowa i co .Przypomnimy...A w starostwie jarosławskim afera i co. Też przypomnimy i tozliczymy
A czego oczekiwales panie od tych pisuorow?
Dlaczego posłowie z PIS ciągle atakują burmistrza który coś dla naszego miasta, ciągle mu podkładają kłody pod nogi i tylko krytykują. Wreście widać nowe drzewa ławki które poprzedni burmistrz tylko likwidował i wycinał drzewa. Rynek powoli zaczyna się zmieniać na lepsze zaczęły pojawiać się nowe lokale gastronomiczne które choć na chwilkę zatrzymają turystów. Bo do tej pory tylko sklepy i samochody były na rynku a po godzinie 17 rynek zamierał nic i nikogo na nim nie było.
Z tą posłanką są same problemy, gdzie się nie pojawi, wszędzie awantury, krzyki i chamstwo. W PiS mają jej już dość
i nic starosta startuje na burmistrza . Nie ma nic za darmo tanie działki w gminie Wiązownica to drogi i uciążliwy dojazd do pracy szkoły, takie życie. W wielu miastach to pobożne życzenie, żeby stać w korku tylko półgodziny.
Przeciez spotkanie bylo otwarte, kazdy mogl przyjsc. Nie rozumiem, przeciez byl z-ca burmistrza? O co chodzi? Poslanka dziala na rzecz Jaroslawia i to trzeba docenic. Szkoda czasu na przepyxhanki i kto kogo mial zaprosic!
A kto rozpoczął dyskusję? Przecież to Paluch pierwszy opublikował post obrażony, że nie dostał specjalnego zaproszenia. Nie mógł normalnie przyjść na spotkanie? Książę Pan...
Niezrozumiały jest ten atak burmistrza na Poseł A. Schmidt- Rodziewicz, która za każdym razem stara się promować miasto Jarosław zapraszając między innymi ważnych przedstawicieli rządu jak minister Zalewska czy minister Dworczyk - czego pozytywnym skutkiem są inwestycje w np. w garnizon wojskowy w Jarosławiu. Po za tym tłumaczenie burmistrza ze nie dostał listownego zaproszenia jest śmieszne w sytuacji gdy to spotkanie było otwarte i informacja o tym była upubliczniona. A swoją drogą czy burmistrz wysyła imienne zaproszenia gdy organizuje spotkania otwarte z mieszkaniami danego osiedla? ?
Przeciez Kaczyński nie mógł nasłać posłanki na burmistrza bo ma ważniejsze sprawy na głowie niż jakiś burmistrz małego miasteczka. Pewnie nawet o nim nie słyszał.
Czasy facebooka , pomału blednie . Ostatnio został przedstawiony obszerny wywiad twórcy tego portalu społecznościowego , którego musiał,- tak musiał udzielić- przed komisja senacka w USA..Tam wyrażnie udowodniono mu działania nie do końca zgodne z Ustawą o Konkurencji . Tłumaczenie tego osobnika było co najmniej chaotyczne , Zarzucono mu m. in , bezpodstawne - tzw. /poprawność polityczna/ . blokowanie wielu wpisów pronarodowych , , ale już wpisy liberalne , masońskie , lewackie . A to proszę bardzo , do woli , ile chcecie. Czyli jest to stronnicze medium , i do tego lewackie. Oprócz tego , postawiono mu zarzut zbierania / bez powiadamiania i zgody/ informacji o zarejestrowanych osobach . POMIJAM JUŻ FAKT JAK BRZMI JEGO NAZWISKO . I ZNOWU TE WREDNE CECHY TEGO NARODU / FAŁSZ , OBŁUDA , ZAKŁAMANIE / DAŁY ZNAĆ O SOBIE .
Mniej więcej w tym samym czasie w Jarosławiu przebywała Pani Poseł Lukaciejewska, spotkanie bardzo pozytywne, Pani poseł to po prostu potrafi zachować klasę.Pani Schmidt co przyjedzie do Jarosławia to afera, dostała od Kaczyńskiego prykaz aby wykończyć Palucha i ciągłe awantury, zaczepki, przepychanki.Aniołek Kaczyńskiego zas..ny.
A pieniądze na drugi most już są?
A cóż to takiego ten FECEBOOK?