– Uważam za błąd widzimisię starosty, że tylko ludziom ze swojej partii porozdawał stanowiska w radzie – powiedział radny Henryk Goraj (PiS) podczas sesji rady powiatu lubaczowskiego. – W poprzedniej kadencji podałem rękę prawicy, ale pan ją cały czas gryzł – ripostował starosta Józef Michalik (PSL).
– Czy tak ma wyglądać nasza samorządność w wydaniu starosty Józefa Michalika, laureata wielu nagród samorządowych, że nie liczą się radni opozycji i władza jest tylko dla nielicznych? – mówił.
Jego zdaniem takie decyzje pociągną za sobą dalszą degradację powiatu, a starosta „dla usprawiedliwienia swojej nieporadności” będzie szukać winnych we władzach województwa.
– W poprzedniej kadencji została wyciągnięta ręka do prawicy, ale pan Goraj cały czas ją gryzł. Prawica miała współrządzenie, czego pan nie uznawał od początku do końca. Był pan jednoosobową opozycją i nadal pan nią pozostał – odparł Józef Michalik. – Jeśli uważa pan, że nie należała mi się żadna z nagród, które dostałem, a tak pana bolą, bo nikt jeszcze nie przypiął panu za liczne zasługi nawet medalu z cebuli, to nie wiem, na czym polega pana fenomen w działaniu. Wszystko pan robi, a nic nie przyszło do Lubaczowa za pana sprawą – kontynuował.
H. Goraj uznał, że słowa starosty pod jego adresem są stekiem pomówień. – Robi się wszystko, żeby odepchnąć Goraja. W innych powiatach rozmawia się z opozycją – stwierdził. – Pan poniewiera cały czas osobą starosty. Jestem zdruzgotana tym, że żadne wyjaśnienia do pana nie docierają – włączyła się do dyskusji przewodnicząca rady Jadwiga Pałczyńska. – Krytycyzm jest potrzebny, ale musi być rzeczowy – dodała. Jej zdanie poparli Stanisław Kędzior, Dorota Rachwalik i Paweł Głaz.
Do dyskusji odniósł się obecny na sesji radny wojewódzki Andrzej Nepelski. Zauważył, że opozycji (PSL, PO) z trudem udało się wprowadzić do sejmiku województwa swojego przedstawiciela na stanowisko wiceprzewodniczącego rady. – Nie jestem w żadnej komisji przewodniczącym, ale fantastycznie mi się współpracuje z PiS-em – zaznaczył. Prosił o większe wsparcie radnych powiatowych w działaniach na rzecz powiatu, bez względu na barwy polityczne. – My chcemy iść z wami. Jeśli cokolwiek będzie z pańskiej strony, pojadę z panem i będę się dobijał do tych spraw – deklarował Henryk Goraj.
W czasie sesji starosta stwierdził również, że Stanisław Gmyrek z PiS został zaproszony na rozmowy koalicyjne, ale odparł, że nie przyjdzie bez posła Marka Kuchcińskiego. – Tak ma wyglądać samorząd, że przyjeżdżają posłowie i mówią, co mamy robić? – mówił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Goraj to mściciele a z takimi trzeba uważać
Panie Michalik panu już powinni podziękować mieszkańcy powiatu i nie tylko
Podani nie podziękują bo praca....,koryto i ....
Starostę Michalika nabrali ludzie ,jak i całą radę za dobre rządzenie.Nienawiść Goraja jest chorobliwa.Z takimi ludźmi nie można rządzić
Wcześniej powinno być wybrali,,sory,,
...podałem rękę prawicy, ale pan ją cały czas gryzł... jak w latach przedwojennych całowanie w rękę pana ustami chłopa
W tym wypadku nieodnosi się to do Józefa Michalika
Do Miron . A właśnie ze odnosi się to do Pana Michalika.Widać ze z panem to jedna spółka
Pan starosta niech się zajmie remontami i utrzymaniem dróg, aby pogotowie ratunkowe docierało do umierających na czas, straż pożarna do gaszenia pożarów docierała na czas. Czyli tym do czego został wybrany. Gnuśność starostwa to efekt tych wielu nic nie znaczących odznaczeń. Niech prokuratura lubaczowska i policja dba o bezpieczeństwo obywateli, a nie o utrzymanie władzy Pana starosty. Internauto o nicku "Dziczki" dziękuję za porównanie mściciele(bardzo trafne). Ich POtomkowie teraz w nagrodę siedzą w sejmie i przyrównują UPA do AK Panie Miron obrońco uciśnionych agentów XX. Nick bez zmian czekam na wizytę policji
A czego sie spodziewacie PO XX stara Stalinowsko-PGRowska szoła wystarczy wejsc na strone IPN Rzeszow i wpisac Starosta Jozef Michalik a przeczytacie jak gorliwym działaczem był ten pan xx
Dziczki,Kilian i Janek za takie pisanie już jeden dostał wyrok więc cicho bo czytają i donoszą.
Panie Goraj to mściciele a z takimi trzeba uważać
Panie Michalik panu już powinni podziękować mieszkańcy powiatu i nie tylko
Podani nie podziękują bo praca....,koryto i ....