Reklama

Ostrowski piknik dobiegł końca, sportowy duch pozostał [ZDJĘCIA]

Wyjątkowo aktywnie spędzili sobotę, 6 czerwca, uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Ostrowie. Na Pikniku Szkolnym, połączonym z II Biegiem Pokoleń i I Wyścigiem Rowerowym ,,Junior XC Ostrów”, wielkich sportowych emocji nie brakowało.

Relaksu czas

Po części sportowej przyszedł czas na relaks przy grillu, domowych słodkościach i tanecznych występach grup ze Szkoły Tańca „A-Z” oraz zespołów działających przy Klubie Wojskowym V Batalionu Strzelców Podhalańskich. Wystąpiły też uczennice ostrowskiej szkoły: Natalia Jendo, Wiktoria Piotrowska i Julia Wójcicka. Najmłodsi też nie mogli narzekać na brak wrażeń. Zapewniły je szaleństwa na torze gokartowym, dmuchanych skakankach, zakupy na straganach z zabawkami i wata cukrowa, a także przygotowane przez gimnazjalistów koło fortuny.     

Po południu zlicytowano prace uczniów i pamiątki związane ze szkołą. Uzyskana w ten sposób kwota posłuży do zorganizowania uroczystości z okazji 130-lecia jej istnienia. Dla spragnionych większej dawki sportowych wrażeń Agnieszka Kuriańczyk przygotowała także trening fitness dance sprzyjający spalaniu nadprogramowych kalorii. 

Reklama

Imprezę zainaugurowali dyrektor szkoły Grzegorz Kozioł i wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. Na dobry początek przybyłych występem zatytułowanym Spotkanie bajek przywitała grupa przedszkolaków pod opieką nauczycielki Marii Fejdasz. Chwilę później wystartował pierwszy wyścig rowerowy z udziałem najmłodszych zawodników, którzy – wspomagani i dopingowani przez rodziców – odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w życiu, kończąc krótką trasę wyznaczoną w przyszkolnym parku. Po nich ścigali się uczniowie szkoły podstawowej, a następnie w nieco trudniejszą i dłuższą trasę wyruszyli gimnazjaliści i dorośli zawodnicy. Wyścigi rowerowe stanowiły dopiero przedsmak sportowych emocji. Po nich przyszedł czas na[paywall] biegaczy. O 15.30 w trasę o długości 1,6 km wyruszyli juniorzy, czyli uczniowie klas nauczania początkowego i szkoły podstawowej. W gronie najmłodszych zawodniczek najlepsze okazały się: Julia Błaszczak (nauczanie początkowe) i Klaudia Krawczyk (SP), a wśród chłopców triumfowali Rafał Klinger (nauczanie początkowe) i Dominik Łabędzki (SP). Gimnazjaliści i dorośli mieli natomiast do pokonania dystans około 6 km. Do mety spośród zawodników pierwszy dotarł Łukasz Lubowicki, zaś najszybszą z kobiet okazała się Weronika Klinger. Biegacze nie kryli dumy z wyników. N mecie czekały na zwycięzców pamiątkowe statuetki i nagrody, a na wszystkich uczestników biegu certyfikaty. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama