Wyjątkowo aktywnie spędzili sobotę, 6 czerwca, uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Ostrowie. Na Pikniku Szkolnym, połączonym z II Biegiem Pokoleń i I Wyścigiem Rowerowym ,,Junior XC Ostrów”, wielkich sportowych emocji nie brakowało.
Po części sportowej przyszedł czas na relaks przy grillu, domowych słodkościach i tanecznych występach grup ze Szkoły Tańca „A-Z” oraz zespołów działających przy Klubie Wojskowym V Batalionu Strzelców Podhalańskich. Wystąpiły też uczennice ostrowskiej szkoły: Natalia Jendo, Wiktoria Piotrowska i Julia Wójcicka. Najmłodsi też nie mogli narzekać na brak wrażeń. Zapewniły je szaleństwa na torze gokartowym, dmuchanych skakankach, zakupy na straganach z zabawkami i wata cukrowa, a także przygotowane przez gimnazjalistów koło fortuny.
Po południu zlicytowano prace uczniów i pamiątki związane ze szkołą. Uzyskana w ten sposób kwota posłuży do zorganizowania uroczystości z okazji 130-lecia jej istnienia. Dla spragnionych większej dawki sportowych wrażeń Agnieszka Kuriańczyk przygotowała także trening fitness dance sprzyjający spalaniu nadprogramowych kalorii.
Imprezę zainaugurowali dyrektor szkoły Grzegorz Kozioł i wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. Na dobry początek przybyłych występem zatytułowanym Spotkanie bajek przywitała grupa przedszkolaków pod opieką nauczycielki Marii Fejdasz. Chwilę później wystartował pierwszy wyścig rowerowy z udziałem najmłodszych zawodników, którzy – wspomagani i dopingowani przez rodziców – odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w życiu, kończąc krótką trasę wyznaczoną w przyszkolnym parku. Po nich ścigali się uczniowie szkoły podstawowej, a następnie w nieco trudniejszą i dłuższą trasę wyruszyli gimnazjaliści i dorośli zawodnicy. Wyścigi rowerowe stanowiły dopiero przedsmak sportowych emocji. Po nich przyszedł czas na[paywall] biegaczy. O 15.30 w trasę o długości 1,6 km wyruszyli juniorzy, czyli uczniowie klas nauczania początkowego i szkoły podstawowej. W gronie najmłodszych zawodniczek najlepsze okazały się: Julia Błaszczak (nauczanie początkowe) i Klaudia Krawczyk (SP), a wśród chłopców triumfowali Rafał Klinger (nauczanie początkowe) i Dominik Łabędzki (SP). Gimnazjaliści i dorośli mieli natomiast do pokonania dystans około 6 km. Do mety spośród zawodników pierwszy dotarł Łukasz Lubowicki, zaś najszybszą z kobiet okazała się Weronika Klinger. Biegacze nie kryli dumy z wyników. N mecie czekały na zwycięzców pamiątkowe statuetki i nagrody, a na wszystkich uczestników biegu certyfikaty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze