60 tys. zł kosztować będzie zabezpieczenie osuwiska jednej z tras na stoku narciarskim w Przemyślu.
Po ostatnim sezonie zimowym osunęła się skarpa na trasie nr 1 stoku narciarskiego na Zniesieniu. Dalsze pogłębianie tego zjawiska mogłoby doprowadzić do uszkodzeń infrastruktury technicznej, zagłębionej w gruncie. A to w konsekwencji mogłoby mieć poważny wpływ na funkcjonowanie całego stoku[paywall].
– Konieczne jest jak najszybsze wykonanie badań geologicznych, opracowanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej oraz dokumentacji projektowej, pozwalającej na rozpoczęcie robót budowlanych – wyjaśnił prezydent miasta Robert Choma.
Na to potrzebne są jednak pieniądze. Znalazły się i podczas ostatniej sesji radni miejscy przegłosowali zmianę w budżecie, zwiększającą wydatki o 60 tys. zł właśnie na ten cel. Pieniądze uzyskane zostaną w ramach dotacji celowej otrzymanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki, stanowiącej refundację kosztów poniesionych w 2016 r. na cztery zadania z budżetu obywatelskiego: Park Rekreacyjno-Sportowy „Kmiecie”, budowę boiska wielofunkcyjnego przy ul. Focha, Wielopokoleniowego Parku Wypoczynku, Sportu i Rekreacji przy ul. Bohaterów Getta oraz stworzenie nowoczesnej bazy sportowej w SOSW nr 1.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.?!?!?!?!?!?!?...w sumie bez komentarza...
No drodzy podatnicy szykujcie sakiewki, gdyż trzeba wesprzeć największą i sztandarową inwestycję w tym mieście, a na 60 klockach pewnie się nie skończy ?!?
Do P. RADNEJ Grażyny co jako jedyna radna / szanuję i pochwalam / z tej "rady bez rady UM" m.Przemyśla odpowiada mieszkańcom na forum i przedstawia własną wizję rządzenia naszym grajdołem,bo trudno nazywać to prężnym miastem! chyba,że emerytów i rencistów. Pani Grażyno to o ile wzrost domiaru podatkowego dokopiecie przemyskiemu podatnikowi, by pokryć waszą urzędniczą niegospodarność?? Zaznaczam wszak wybory do samorządów lokalnych lada moment.
O ile sie znam na takich pracach to tylko patrzec jak poleci do potoku stacja pośrednia.Od 11 lat podpory sa nie konserwowane,a odbiory techniczne naciagane podobnie jak z uprawnieniami pracowników.To usówisko to jest tylko sygnał przed tragedią.
?!?!?!?!?!?!?...w sumie bez komentarza...
No drodzy podatnicy szykujcie sakiewki, gdyż trzeba wesprzeć największą i sztandarową inwestycję w tym mieście, a na 60 klockach pewnie się nie skończy ?!?
to stok nie zarobił tej zimy?