– Przemyśl od dawna ma problem z miejscami pochówku, dlatego moim zdaniem warto byłoby rozważyć urządzenie w mieście kolumbarium – czy to na Cmentarzy Głównym czy Cmentarzu Zasańskim. Według mnie to nie tylko potrzeba czasu, ale i dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie ma miejsca, by cmentarze poszerzać. W wielu miastach w Polsce takie miejsca pochówku są organizowane, gdyż ta forma chowania szczątków bliskich zyskuje coraz więcej zwolenników. Takowe kolumbarium, a więc miejsce na pochówki urnowe, ma choćby Jarocin i sporo mniejszych niż Przemyśl miast. Co więcej ta forma pochówku jest obecnie w pełni akceptowana przez Kościół i wydaje mi się, że lada moment będzie to jedyny sposób, by rozwiązać problem ograniczonego miejsca na cmentarzach
– wyraża swoją opinię Czytelnik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze