Reklama

Oszustwo na „generała”. Kobieta straciła 6 tys. euro

16/04/2016 09:33

Mieszkanka Jarosławia zaufała mężczyźnie poznanemu na jednym ze społecznościowych portali i zgodziła się na odebranie cennej paczki. By przesyłka do niej dotarła musiała wpłacić na konto 6 200 euro. Pokrzywdzona przelała pieniądze, a gdy podający się za generała oszust zażądał kolejnych wpłat zawiadomiła policję.

Jarosławscy policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa. Z wyjaśnień pokrzywdzonej wynika, że korespondowała z osobą podającą się za przebywającego na misji w Afganistanie generała, który po powrocie do kraju chciał znaleźć towarzyszkę życia. Mężczyzna poprosił ją by odebrała cenną paczkę zawierającą m.in. osobiste rzeczy i biżuterię. Warunkiem odbioru przesyłki było wpłacenie 2 tys. euro. Wpłaciła pieniądze na wskazane konto. Potem przelała jeszcze 4 200 euro potrzebne na załatwienie formalności. Gdy agent skontaktował sie z nią i zażądał 10 tys. euro za przesłanie kontenera na jej adres zaczęła podejrzewać, że mogło dojść do oszustwa i zawiadomiła policję.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości