Kilkanaście dni potrwają zdjęcia do serialu TVP „Ziuk. Młody Piłsudski”, które ekipa realizuje w nadsańskim mieście. Z tego powodu mieszkańcy muszą spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu.
„Ziuk. Młody Piłsudski” to serial reżyserowany przez[paywall] Jarosława Marszewskiego (twórca uhonorowany Nagrodą Dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” dramatu „Jutro będzie niebo”). Opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski (w tej roli Grzegorz Otrębski) i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. Autorami scenariusza są Jarosław Sokół i Ewa Wencel. Na ekranie zobaczymy Ewę Ziętek, Jana Englerta, Marka Kalitę, Urszulę Grabowską oraz Bronisława Sebastiana Cybulskiego i wielu innych.
„Serial ma charakter sensacyjno-przygodowy – informuje TVP. – Rozpoczyna się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu w roku 1881, a kończy napadem na pociąg w podwileńskich Bezdanach w roku 1908, dokonanym przez Piłsudskiego i jego tytułowych bojowców” – czytamy.
Zdjęcia do „Ziuka” powstają m.in. w Przemyślu. Tu również w lipcu ub. roku filmowcy kręcili ujęcia do wyemitowanego w listopadzie pilotażowego odcinka. Teraz zawitali tutaj na znacznie dłużej. Pracę rozpoczęli w sobotę, 16 bm. wieczorem realizując sceny na terenie dawnego 114. Szpitala Wojskowego. W nadsańskim mieście pozostaną do końca marca br. pracują na ulicach: Bibliotecznej, Władycze, Komisji Edukacji Narodowej, Asnyka, Katedralnej, Grodzkiej, Basztowej, Zamkowej. Po raz kolejny wrócą tutaj w połowie kwietnia.
– W związku z pracą ekipy filmowej, zarówno kierowców, jak i pieszych czekają w najbliższym czasie utrudnienia– mówi Agata Czereba z Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
Ich wykaz znajdziesz TUTAJ.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super Przemyśl jest pięknym miastem do nagrywania filmów historycznych.Jak dla mnie mogą być tutaj przez cały rok Pozdrawiamy
W Przemyślu nawet nie trzeba scenografii a nawet trzeba wszytko podrasować bo tkanka miejska wygląda gorzej niż w 1918
Super Przemyśl jest pięknym miastem do nagrywania filmów historycznych.Jak dla mnie mogą być tutaj przez cały rok Pozdrawiamy
W Przemyślu nawet nie trzeba scenografii a nawet trzeba wszytko podrasować bo tkanka miejska wygląda gorzej niż w 1918