Mieszkańcy Przeworska i okolic mogli poznać bliżej sylwetki Żołnierzy Wyklętych, którzy w obronie niepodległej Polski walczyli z komunistycznym reżimem. Pod koniec października na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku czynna była wystawa Niezłomni Wyklęci 1944-63.
Grupa Przeworskich Patriotów nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Traugutt.org. Dzięki temu do Przeworska trafiło 12 banerów, które prezentowały postaci niezłomnych bohaterów[paywall].
„Przez kilkadziesiąt lat pamięć o tych ludziach oraz ich czynach była zacierana i zakłamywana. Dzisiaj mamy szansę upomnieć się o tych, którzy w tych strasznych czasach mieli odwagę stanąć do walki o wolność. Możemy symbolicznie przywrócić im godność...” – można było przeczytać na jednym z banerów.
Dzięki wystawie przeworszczanie mogli poznać sylwetki 11 osób: sanitariuszki Danuty Siedzikówny, rotmistrza Witolda Pileckiego, generała brygady Augusta Fieldorfa, podpułkownika Łukasza Cieplińskiego, majora Zygmunta Szendzielarza, kapitana Stanisława Sojczyńskiego, majora Hieronima Dekutowskiego, podporucznika Zdzisława Badochy, podporucznika Anatola Radziwonika, sierżanta Józefa Franczaka i kapitana Władysława Łukasiuka.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobry objaw powrotu patriotyzmu do polskich szkół. Życzę powodzenia i sukcesów pomysłodawcy i Panu Porucznikowi z SSM.
Bardzo piękną wystawę dotyczącą żołnierzy wyklętych widziałem na wakacjach w Cieszanowie na rynku miejskim w czasie gdy odbywał się Cieszanów Rock Festiwal..Większe ośrodki powinny brać przykład....
Dobry objaw powrotu patriotyzmu do polskich szkół. Życzę powodzenia i sukcesów pomysłodawcy i Panu Porucznikowi z SSM.
Bardzo piękną wystawę dotyczącą żołnierzy wyklętych widziałem na wakacjach w Cieszanowie na rynku miejskim w czasie gdy odbywał się Cieszanów Rock Festiwal..Większe ośrodki powinny brać przykład....