W piątek, 22 grudnia oficjalnie oddano do użytku inwestycję o nieco skomplikowanej nazwie: „Budowa – rozbudowa dróg gminnych publicznych nr G110740R Pantalowice – Siedleczka w km 0+078 – 1+200 i Nr G110789R Pantalowice – Rondo w km 0+031 – 0+629 miejscowości Pantalowice w gminie Kańczuga wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej – w formule „zaprojektuj i wybuduj””.
Całkowity koszt zadania wyniósł prawie 6 mln zł. Wkład władny miasta i gminy Kańczuga to ponad 50 proc. całkowitej kwoty inwestycji.
– Życzę, aby ta inwestycja połączyła wszystkich oraz żeby przy tej drodze rozwijała się gmina. Patrząc na te tereny, widzę wiele możliwości rozwoju, np. budownictwa mieszkaniowego, ale także rozwoju biznesu
– mówiła obecna podczas odbioru wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.
W ramach inwestycji rozbudowanych zostało łącznie 1720 m dróg gminnych. Wybudowano również chodnik, ścieżkę pieszo-rowerową, zadbano o miejsca postojowe, a także wykonano kompleksową przebudowę infrastruktury technicznej.
– Budowanie, modernizacja i rozbudowa to ważne działanie dla lokalnej społeczności. Nie tylko dla mieszkańców Pantalowic, ale także dla mieszkańców miasta Kańczuga
– podkreślił burmistrz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze