Reklama

Pantalowice: inwestycja drogowa zakończona sukcesem

W piątek, 22 grudnia oficjalnie oddano do użytku inwestycję o nieco skomplikowanej nazwie: „Budowa – rozbudowa dróg gminnych publicznych nr G110740R Pantalowice – Siedleczka w km 0+078 – 1+200 i Nr G110789R Pantalowice – Rondo w km 0+031 – 0+629 miejscowości Pantalowice w gminie Kańczuga wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej – w formule „zaprojektuj i wybuduj””.

Całkowity koszt zadania wyniósł prawie 6 mln zł. Wkład władny miasta i gminy Kańczuga to ponad 50 proc. całkowitej kwoty inwestycji.

– Życzę, aby ta inwestycja połączyła wszystkich oraz żeby przy tej drodze rozwijała się gmina. Patrząc na te tereny, widzę wiele możliwości rozwoju, np. budownictwa mieszkaniowego, ale także rozwoju biznesu

– mówiła obecna podczas odbioru wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

W ramach inwestycji rozbudowanych zostało łącznie 1720 m dróg gminnych. Wybudowano również chodnik, ścieżkę pieszo-rowerową, zadbano o miejsca postojowe, a także wykonano kompleksową przebudowę infrastruktury technicznej.

Reklama

– Budowanie, modernizacja i rozbudowa to ważne działanie dla lokalnej społeczności. Nie tylko dla mieszkańców Pantalowic, ale także dla mieszkańców miasta Kańczuga

– podkreślił burmistrz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama