Reklama

Para bezdomnych zginęła na torach

09/06/2015 11:38

Maszynista pociągu relacji Rzeszów – Przemyśl nie miał najmniejszych szans zapobiec tragedii. Rozpędzony skład z impetem uderzył w kobietę, mężczyznę i towarzyszącego im psa. Dlaczego szli torowiskiem? Wybrali się na spacer, skracali sobie drogę, czy może celowo szukali śmierci. Te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Dramat rozegrał się w poniedziałek, 8 bm. około godziny 19.30. Nowoczesny pociąg Przewozów Regionalnych znajdował się [paywall] w odległości około 2 kilometrów od stacji Przemyśl – Zasanie. Jeszcze kilkanaście minut jazdy i podróżujące nim osoby miały dotrzeć do celu, kiedy ku ich przerażeniu skład zaczął gwałtownie hamować.

– Początkowo nie zdawałam sobie sprawy, co się stało – przekonuje jedna z pasażerek. – Zapadła złowroga cisza, którą po chwili przerwał dźwięk sygnałów nadjeżdżającej karetki pogotowia ratunkowego – dodaje.

Reklama

Pociąg stanął w rejonie elektrociepłowni. Kilkadziesiąt metrów za nim na biegnącym wysokim nasypem torowisku bezwładnie leżała kobieta i mężczyzna.

– Przybyły lekarz stwierdził ich zgon – informuje podkomisarz Bogusława Sebastianka, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Ustalamy, w jakich okolicznościach znaleźli się w tym właśnie miejscu – zapewnia.

Ofiary to bezdomna 39-latka i jej 60-letni partner. On pochodził z powiatu przemyskiego, ona z województwa lubelskiego. Prowadzący śledztwo przypuszczają, że para mieszkała w okolicy: na terenie przylegających do ulicy Buszkowickiej ogródków działkowych lub w jakimś pustostanie w pobliskich Buszkowicach.

Reklama

– Nie da się wykluczyć, że idąc po torach, np. skracali sobie drogę – podkomisarz Sebastianka rozważa jedną z hipotez. – Nasi funkcjonariusze na polecenie prokuratora zabezpieczyli zapis monitoringu z pociągu. Być może jego analiza rzuci nowe światło na sprawę – przypuszcza.

Według nieoficjalnych informacji pomiędzy parą doszło do kłótni. Jedno z nich widząc zbliżający się skład próbowało przed niego wtargnąć, drugie usiłowało go powstrzymać. Wtedy doszło do tragedii, w której oprócz wspomnianych zginął towarzyszący im pies. Wypadek spowodował trwającą do późnych godzin nocnych przerwę w kursowaniu pociągów.

W kwietniu br. na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych w Polsce doszło do 15 wypadków i kolizji, 3 osoby zginęły, 7 zostało ciężko rannych. Odnotowano również 25 wypadków z udziałem pieszych przechodzących przez tory w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęło 14 osób, a 10 odniosło obrażenia.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości