Z zielenią na Zniesieniu było, jest i będzie wszystko w porządku. Trwające prace przy drzewostanach w różnych miejscach tego urokliwego zakątka są bardzo dobrze zaplanowane i przemyślane. Wszystko to w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Rewitalizacja Fortu XV Zniesienie wraz z rewitalizacją terenu wokół Krzyża Zawierzenia”, prowadzonego przez Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.
Sporo osób, które regularnie odwiedzają Zniesienie, dość podejrzliwie spoglądało na trwające – przede wszystkim w okolicach Kopca Tatarskiego – prace przy zieleni. Obawiało się, że może dojść do niekontrolowanej wycinki, a co za tym idzie: zubożenia tamtego miejsca. Nic z tych rzeczy…
Przypomnijmy tylko, że rozpoczęte prace (o których już informowaliśmy ostatnio) to element wielkiego projektu pod nazwą „Zagospodarowanie zespołu zabytkowego Twierdzy Przemyśl
na cele turystyki kulturowej, etap III”, realizowanego przez Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, a na który ogromne dofinansowanie związek otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jednym z elementów projektu jest rewitalizacja Fortu XV Zniesienie wraz z rewitalizacją terenu wokół Krzyża Zawierzenia. A więc także zagospodarowanie i uporządkowanie zielni. To znakomita wiadomość, bo faktem jest, że od wielu lat w tamtym rejonie mamy prawdziwy busz. Zupełnie np. zasłaniający pozostałości fortyfikacji Fortu XVI Zniesienie” oraz „Baterii XVI b Kopiec Tatarski”.
O tym, że wszystko jest prowadzone zgodnie z planem, a nic na tzw. rympał, osobiście musiała się przekonać radna Anna Grad-Mizgała. Osoba wyjątkowo uwrażliwiona na złe „obchodzenie się” z zielenią...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze