Wiele wskazuje na to, że na wysokości Szkoły Muzycznej w Jarosławiu powstanie nowy parking. To dobra wiadomość, bo w ścisłym centrum Jarosławia miejsc parkingowych jest niewiele. Nieco gorszą informacją jest, że postój w tym miejscu będzie najprawdopodobniej płatny.
Do tego, by niezabudowaną działkę przy ulicy Czesławy Puzon ps. „Baśka”, tuż za ciągiem restauracji, niemalże vis-á-vis szkoły muzycznej przekształcić w parking, droga jeszcze daleka, ale właśnie wykonano pierwszy krok. Ratusz podjął negocjacje z właścicielami, a rada miasta wyraziła zgodę na zakup[paywall] tej nieruchomości na rzecz miasta. Parking ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie na miejsca postojowe w ścisłym centrum Jarosławia, ale także usprawnić dojazd do szkoły muzycznej, a przede wszystkim dowożenie do niej uczniów. – Ponieważ tych samochodów jest ogrom, przede wszystkim na samej ulicy „Baśki” Puzon, ciężko jest wjechać i wyjechać, dlatego parking powinien być ogólnodostępny, żeby łatwiej było rodzicom nawet dojechać, wysadzić dziecko i wyjechać, a obecnie tam są z tym problemy – wyjaśniał burmistrz Waldemar Paluch. Włodarz miasta podkreślał, że na razie za wcześnie mówić o szczegółach, ale już teraz wiadomo, że ul. „Baśki” Puzon nie pozostanie otwarta (na czas przebudowy ul. Kraszewskiego zamknięty do tej pory dla ruchu odcinek został otwarty), a we wstępnych planach przewidziano, że pozostawienie samochodu w tym miejscu będzie najprawdopodobniej płatne. – Jeżeli ten parking będzie płatny, to na przykład rodzice, których dzieci uczęszczają do szkoły muzycznej, będą po prostu mieli możliwość wykupienia abonamentu – zastrzegał burmistrz. Pomysł ten kwestionuje radny Mariusz Walter, sugerując, że regulamin parkingu powinien być tak skonstruowany, by umożliwić rodzicom dzieci uczęszczających do szkoły bezpieczne wprowadzenie swoich pociech na teren placówki. – Bezpieczeństwo dzieci powinniśmy mieć przede wszystkim na względzie, natomiast osoby korzystające z restauracji, tak jak sobie radziły, tak sobie poradzą – przekonywał. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy parking zostanie utworzony. Jak wyjaśnia W. Paluch, miasto najpierw musi nabyć działkę (na co radni wyrazili już zgodę), potem oszacować koszty robót, a na koniec zarezerwować środki w przyszłorocznym budżecie. – Nie wiadomo, czy nam starczy na to pieniędzy, ale plan jest taki, by parking stworzyć w 2022 roku – puentuje sprawę burmistrz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze