Reklama

Parking vis-á-vis szkoły muzycznej?

15/10/2021 21:03

Wiele wskazuje na to, że na wysokości Szkoły Muzycznej w Jarosławiu powstanie nowy parking. To dobra wiadomość, bo w ścisłym centrum Jarosławia miejsc parkingowych jest niewiele. Nieco gorszą informacją jest, że postój w tym miejscu będzie najprawdopodobniej płatny.

Do tego, by niezabudowaną działkę przy ulicy Czesławy Puzon ps. „Baśka”, tuż za ciągiem restauracji, niemalże vis-á-vis szkoły muzycznej przekształcić w parking, droga jeszcze daleka, ale właśnie wykonano pierwszy krok. Ratusz podjął negocjacje z właścicielami, a rada miasta wyraziła zgodę na zakup[paywall] tej nieruchomości na rzecz miasta.  Parking ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie na miejsca postojowe w ścisłym centrum Jarosławia, ale także usprawnić dojazd do szkoły muzycznej, a przede wszystkim dowożenie do niej uczniów. – Ponieważ tych samochodów jest ogrom, przede wszystkim na samej ulicy „Baśki” Puzon, ciężko jest wjechać i wyjechać, dlatego parking powinien być ogólnodostępny, żeby łatwiej było rodzicom nawet dojechać, wysadzić dziecko i wyjechać, a obecnie tam są z tym problemy – wyjaśniał burmistrz Waldemar Paluch. Włodarz miasta podkreślał, że na razie za wcześnie mówić o szczegółach, ale już teraz wiadomo, że ul. „Baśki” Puzon nie pozostanie otwarta (na czas przebudowy ul. Kraszewskiego zamknięty do tej pory dla ruchu odcinek został otwarty), a we wstępnych planach przewidziano, że pozostawienie samochodu w tym miejscu będzie najprawdopodobniej płatne. – Jeżeli ten parking będzie płatny, to na przykład rodzice, których dzieci uczęszczają do szkoły muzycznej, będą po prostu mieli możliwość wykupienia abonamentu – zastrzegał burmistrz. Pomysł ten kwestionuje radny Mariusz Walter, sugerując, że regulamin parkingu powinien być tak skonstruowany, by umożliwić rodzicom dzieci uczęszczających do szkoły bezpieczne wprowadzenie swoich pociech na teren placówki. – Bezpieczeństwo dzieci powinniśmy mieć przede wszystkim na względzie, natomiast osoby korzystające z restauracji, tak jak sobie radziły, tak sobie poradzą – przekonywał. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy parking zostanie utworzony. Jak wyjaśnia W. Paluch, miasto najpierw musi nabyć działkę (na co radni wyrazili już zgodę), potem oszacować koszty robót, a na koniec zarezerwować środki w przyszłorocznym budżecie. – Nie wiadomo, czy nam starczy na to pieniędzy, ale plan jest taki, by parking stworzyć w 2022 roku – puentuje sprawę burmistrz. 


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama