Reklama

Patryk Kordek w brązowej drużynie

W Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w kategorii juniorów młodszych. Reprezentacja Podkarpacia zajęła w nich 3. miejsce, a jednym z głównych architektów tego sukcesu był zawodnik UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek.

Reprezentacja Podkarpacia wystąpiła w składzie: Magdalena Golenia, Jakub Kufel (oboje UKS „Orbitek” Straszęcin), Beata Mycek, Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba), Patryk Kordek (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl) i Klaudia Bukowińska[paywall] (RKB Rzeszów, wychowanka UMKS Dubiecko). Zawodnicy z Podkarpacia w grupie pokonali 5:0 reprezentację Małopolski oraz 4:1 reprezentację województwa lubelskiego. W półfinale ich przeciwnikami byli zawodnicy z województwa opolskiego, zaliczani do głównych faworytów tej imprezy. Niestety, ekipa z Podkarpacia przegrała 0:3 i zakończyła turniej na 3. miejscu, zdobywając brązowy medal.

Patryk Kordek wygrał podczas turnieju dwa mecze singlowe. W meczu z Małopolską pokonał Patryka Nagłego 2:0 (21:13, 21:15), zaś w meczu z Lubelskim ograł Kamila Zawadę 2:0 (21:13, 21:11). Występował także w mikście w parze z Beatą Mycek. Duet ten wygrał dwa pojedynki. Z Małopolanami Stanisławą Gruszczyńską i Jakubem Nawrockim 2:0 (21:10, 21:8) oraz lublinianami Idą Wiśniewską i Kamilem Zawadą 2:1 (17:21, 21:12, 21:15). Przegrał natomiast z opolaninem Kordianem Kobylnikiem 1:2 (21:19, 14:21, 20:22).
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama