W Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w kategorii juniorów młodszych. Reprezentacja Podkarpacia zajęła w nich 3. miejsce, a jednym z głównych architektów tego sukcesu był zawodnik UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek.
Reprezentacja Podkarpacia wystąpiła w składzie: Magdalena Golenia, Jakub Kufel (oboje UKS „Orbitek” Straszęcin), Beata Mycek, Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba), Patryk Kordek (UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl) i Klaudia Bukowińska[paywall] (RKB Rzeszów, wychowanka UMKS Dubiecko). Zawodnicy z Podkarpacia w grupie pokonali 5:0 reprezentację Małopolski oraz 4:1 reprezentację województwa lubelskiego. W półfinale ich przeciwnikami byli zawodnicy z województwa opolskiego, zaliczani do głównych faworytów tej imprezy. Niestety, ekipa z Podkarpacia przegrała 0:3 i zakończyła turniej na 3. miejscu, zdobywając brązowy medal.
Patryk Kordek wygrał podczas turnieju dwa mecze singlowe. W meczu z Małopolską pokonał Patryka Nagłego 2:0 (21:13, 21:15), zaś w meczu z Lubelskim ograł Kamila Zawadę 2:0 (21:13, 21:11). Występował także w mikście w parze z Beatą Mycek. Duet ten wygrał dwa pojedynki. Z Małopolanami Stanisławą Gruszczyńską i Jakubem Nawrockim 2:0 (21:10, 21:8) oraz lublinianami Idą Wiśniewską i Kamilem Zawadą 2:1 (17:21, 21:12, 21:15). Przegrał natomiast z opolaninem Kordianem Kobylnikiem 1:2 (21:19, 14:21, 20:22).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze