Reklama

Piast rozstrzelał w Sieniawie Sokoła, a Polonia w Dębicy Igloopol. KS Wiązownica zgodnie z planem

Wiele ciekawego działo się w 14. kolejce spotkań (28 i 29 października br.) w IV lidze podkarpackiej. Po dwunastu tygodniach fotel lidera stracił Sokół Sieniawa.

Pierwszej, jak najbardziej zasłużonej, porażki w sezonie 2017 – 2018 doznał zespół Marcina Wołowca. Sokół nie miał u siebie nic do powiedzenia z wracającym z piłkarskich zaświatów Piastem Tuczempy. Wygląda na to, że podopieczni Marka Strawy wreszcie odpalili. A jeśli tak, to nerwowo trzeć kolanami musi każdy w tej lidze i nie ma znaczenia czy gra u siebie czy w Tuczempach. Szkoda tylko, że do końca rundy jesiennej pozostały tylko trzy kolejki. Porażkę Sokoła wykorzystał Rzemieślnik Pilzno, który wskoczył na fotel lidera i jest jedyną drużyną, która jeszcze w tym sezonie nie przegrała.

Bez zbędnego hałasu szansę na bezpośredni kontakt z czołową dwójką kapitalnie wykorzystała Polonia Przemyśl, co wcale nie było tak oczywiste. Wygrać w Dębicy z Igloopolem aż 2:5 (1:4) to nie lada wyczyn! To drugi z rzędu mecz wyjazdowy, w którym podopieczni niedawnego (26 października br.) solenizanta Pawła Załogi strzelają pięć bramek. W Dębicy ich autorami byli: Mateusz Wanat 2 (23. i 44. min), Paweł Piątek (6. min), Artur Bańka (38. min) i Jakub Głuszko (90.+3 min).

Reklama

Na miejscu tuż za podium umocnił się KS Wiązownica, pewnie ogrywając Głogovię 4:1 (3:1) po golach: Kacpra Ropa 2 (32. i 74. min), Sebastiana Pawlaka (12. min) i Mateusza Kubasa (41. min). Gdyby gospodarze mieli lepiej nastawione celowniki, goście wróciliby do domu z dwucyfrowym bagażem bramek.

Nic od powiedzenia w starciu z Izolatorem nie miała Granica Stubno. Beniaminek przegrał u siebie 0:4 (0:3).


Sokół Sieniawa – Piast Tuczempy 3:5 (1:1)
Bramki: 0:1 Wota 7. min (karny), 1:1 Bursztyka 24. min, 1:2 Noga 49. min, 1:3 Aab 61. min, 1:4 Noga 64. min, 2:4 Gnatek 82. min, 2:5 Noga 85. min, 3:5 Kapuściński 90.+2 min.
Sokół: Pawlus – Kardyś, Kapuściński, Sywyj, M. Padiasek (68. Gnatek) – Lis (65. Flis), Bursztyka, Kasza, Stefan – Tołpa, Mołdoch.
Piast: Strawa – Tarnawski, Jaroch (87. Broda), Jurkowski, Kloc (86. Salwach) – Czub, Wota, Pasaj, Aab – Noga – Raba.
Sędziował: Mateusz Mastaj (Dębica). Żółte kartki: Pawlus, Kapuściński oraz Strawa. Widzów: 150.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Polonista - niezalogowany 2017-11-04 23:29:10

    SUPER POLONIA!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości