Reklama

Piękna tradycja podtrzymana. Koncert kolęd w Krasiczynie [ZDJĘCIA]

Niedawny Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Krasiczynie, zwieńczony koncertem laureatów w kościele parafialnym pw. św. Marcina z Tours Biskupa, to dopiero początek pięknej przygody z kolędowaniem, bo organizatorzy zapowiadają kolejną edycję już za rok.

W niedzielę, 30 stycznia, w kościele parafialnym w Krasiczynie odbył się uroczysty, przeszło 40-minutowy koncert laureatów przeglądu pod hasłem I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który ponad tydzień wcześniej zorganizowano w krasiczyńskim Gminnym Ośrodku Kultury, działającym pod skrzydłami szefowej instytucji Bogumiły Zwolińskiej.

– Wydarzenie podzieliliśmy na dwie części, w pierwszej wystąpili wszyscy biorący udział w rywalizacji, natomiast w drugiej[paywall], czyli koncercie finałowym w kościele, ci, którzy zostali nagrodzeni przez jury przeglądu – mówi dyrektor GOK w Krasiczynie i podkreśla, że inicjatywa była efektem współpracy krasiczyńskiego GOK i tutejszej parafii, która była współorganizatorem konkursu.

– Niestety nasze plany mocno pokrzyżowała pandemia, bo do udziału w przeglądzie zgłosiło się więcej chętnych, niż ostatecznie wzięło udział. W zaprezentowaniu się na scenie GOK niektórym uczestnikom przeszkodziła kwarantanna – dodaje.

Mimo że prezentacji z terenu gminy miało być 29 (każda z placówek mogła zgłosić 8 kolęd), a było mniej, całość wypadła bardzo dobrze. Rywalizujący o wygraną startowali w dwóch  kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe z terenu gminy.

Jury zdecydowało się 1. miejscem ex aequo nagrodzić grupy „Tęczowe 5-Latki” i „6-latki Tęczowe Przedszkole” oraz Gaję Stawarz, również z Tęczowego Przedszkola w Krasiczynie.

W kategorii szkół podstawowych 1. lokatę zajął zespół „Wesołe nutki” z SP w Olszanach, a jeśli chodzi o występy solistów 1. miejscem nagrodzono Aleksandrę Antoniak z GOK w Krasiczynie.

Reklama

Drugie miejsce ex aequo przyznano Martynie Kądziołce (SP Krasiczyn) i Laurze Brzeżawskiej (SP Olszany), a trzecie Gabrieli Tkacz (GOK w Krasiczynie) i Piotrowi Jurczakowi (SP Krasiczyn).

Wyróżnieniem uhonorowano występ Kingi Amarowicz, reprezentującej krasiczyński GOK.

– Koncert laureatów był przepięknym wydarzeniem i zgromadził pełny kościół ludzi. Serdecznie dziękuję uczestnikom, nauczycielom i opiekunom, a także rodzicom za podtrzymywanie pięknej tradycji kolędowania. Mamy nadzieję, że przegląd będzie kontynuowany – podsumowuje B. Zwolińska.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości