Niedawny Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Krasiczynie, zwieńczony koncertem laureatów w kościele parafialnym pw. św. Marcina z Tours Biskupa, to dopiero początek pięknej przygody z kolędowaniem, bo organizatorzy zapowiadają kolejną edycję już za rok.
W niedzielę, 30 stycznia, w kościele parafialnym w Krasiczynie odbył się uroczysty, przeszło 40-minutowy koncert laureatów przeglądu pod hasłem I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który ponad tydzień wcześniej zorganizowano w krasiczyńskim Gminnym Ośrodku Kultury, działającym pod skrzydłami szefowej instytucji Bogumiły Zwolińskiej.
– Wydarzenie podzieliliśmy na dwie części, w pierwszej wystąpili wszyscy biorący udział w rywalizacji, natomiast w drugiej[paywall], czyli koncercie finałowym w kościele, ci, którzy zostali nagrodzeni przez jury przeglądu – mówi dyrektor GOK w Krasiczynie i podkreśla, że inicjatywa była efektem współpracy krasiczyńskiego GOK i tutejszej parafii, która była współorganizatorem konkursu.
– Niestety nasze plany mocno pokrzyżowała pandemia, bo do udziału w przeglądzie zgłosiło się więcej chętnych, niż ostatecznie wzięło udział. W zaprezentowaniu się na scenie GOK niektórym uczestnikom przeszkodziła kwarantanna – dodaje.
Mimo że prezentacji z terenu gminy miało być 29 (każda z placówek mogła zgłosić 8 kolęd), a było mniej, całość wypadła bardzo dobrze. Rywalizujący o wygraną startowali w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe z terenu gminy.
Jury zdecydowało się 1. miejscem ex aequo nagrodzić grupy „Tęczowe 5-Latki” i „6-latki Tęczowe Przedszkole” oraz Gaję Stawarz, również z Tęczowego Przedszkola w Krasiczynie.
W kategorii szkół podstawowych 1. lokatę zajął zespół „Wesołe nutki” z SP w Olszanach, a jeśli chodzi o występy solistów 1. miejscem nagrodzono Aleksandrę Antoniak z GOK w Krasiczynie.
Drugie miejsce ex aequo przyznano Martynie Kądziołce (SP Krasiczyn) i Laurze Brzeżawskiej (SP Olszany), a trzecie Gabrieli Tkacz (GOK w Krasiczynie) i Piotrowi Jurczakowi (SP Krasiczyn).
Wyróżnieniem uhonorowano występ Kingi Amarowicz, reprezentującej krasiczyński GOK.
– Koncert laureatów był przepięknym wydarzeniem i zgromadził pełny kościół ludzi. Serdecznie dziękuję uczestnikom, nauczycielom i opiekunom, a także rodzicom za podtrzymywanie pięknej tradycji kolędowania. Mamy nadzieję, że przegląd będzie kontynuowany – podsumowuje B. Zwolińska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze