Trzech dyrektorów z przemyskich instytucji podległych Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie otrzymało doroczne nagrody marszałka województwa. Łącznie na Podkarpaciu Władysław Ortyl (PiS) nagrodził 15 osób.
W połowie sierpnia br. roczne nagrody pieniężne za uzyskanie w 2016 r. w kierowanych przez siebie placówkach dodatniego bilansu finansowego otrzymało 11 dyrektorów. Nieco wcześniej nagrodę w wysokości ok. 8 tys. zł (brutto) otrzymało czterech szefów podkarpackich wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego z: Rzeszowa, Krosna, Tarnobrzega oraz Przemyśla (zarządzający przemyskim WORD-em Marek Mazurek)[paywall].
Kwoty, jakie otrzymali dyrektorzy, wahają się w granicach 5 – 10 tys. zł. Najwyższą – 10 tys. zł – otrzymała dyrektor Filharmonii Rzeszowskiej Marta Wierzbieniec. Tysiąc złotych mniej – dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie Jan Garncarski. W gronie czterech szefów placówek podległych marszałkowi W. Ortylowi, którzy otrzymali po 8 tys. zł, znalazł się dyrektor Arboretum w Bolestraszycach Narcyz Piórecki. Wśród nagrodzonych kwotą 7 tys. zł, obok dyrektora Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, szefowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, znalazł się dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu Janusz Czarski. Wreszcie 5 tys. zł otrzymał dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu Janusz Cywicki.
– Nagrody marszałka są jednorazową formą docenienia zaangażowania dyrektorów w zarządzanie powierzonych im w ramach konkursów instytucji kultury i osiąganie w tym zakresie ponadprzeciętnych efektów. Marszałek nie daje nagród ot, tak sobie. Ich przyznanie poprzedza szczegółowa analiza porównawcza działalności instytucji w roku obejmującym przyznanie nagrody i roku go poprzedzającym. W 2016 roku nagrody marszałka otrzymało także jedenastu dyrektorów, a ich łączna wartość wyniosła 74 tysiące 700 złotych – poinformowało w oficjalnym komunikacie Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Za co najgrszy Dyrektor w dziejach przemyskiego WORD dostał tą nagrodę co ?!
To oczywiste - dają swoim!
Narcyzm