Kary od 10 do 25 lat pozbawienia wolności grożą mężczyznom i kobiecie podejrzanym o podrabianie banknotów.
Przeworscy policjanci ustalili, że w obiegu pojawiły się fałszywe banknoty o nominale 50 zł, którymi młoda kobieta i mężczyzna płacili za zakupy w kilku sklepach na terenie powiatu przeworskiego i jarosławskiego. Na podstawie zebranych informacji i prowadzonego rozpoznania funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali w związku z tą sprawą 4 osoby. Trzy z nich to mieszkańcy powiatu przeworskiego, a jedna jarosławskiego, w wieku od 18 do 22 lat.
Produkcją fałszywek zajmował się 18-latek. Przestępczy proceder prowadził w domu swojego kolegi, który mu pomagał. Wspólnie zeskanowali banknot o nominale 50 zł, a następnie wydrukowali go na drukarce atramentowej. Takich podróbek wykonali co najmniej kilkanaście. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę, u którego podrabiano pieniądze, policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli wykorzystywany do ich drukowania sprzęt. Natomiast w domu 18-latka, który zajmował się procederem, zabezpieczyli kilka fałszywek.
Podejrzani usłyszeli zarzuty między innymi wprowadzenia do obiegu kilkunastu podrobionych pięćdziesięciozłotówek. Jeden odpowie za podrabianie pieniędzy. W obliczu zebranych dowodów młodzi ludzie przyznali się do winy. Decyzją prokuratora zastosowano wobec trójki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Natomiast 18-latek 2 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze