Reklama

Pierwsze metry „Kilometrów Dobra” już ułożone

12/03/2015 12:06

Od tygodnia w Jarosławiu odbywa się akcja „Kilometry Dobra”, której celem jest zebranie pieniędzy na stworzenie Mikołajkowego Przedszkola. Na konto wpłynęło już ponad 35 tys. zł, co daje 800 metrów złotówek.

Kampania została zainaugurowana w Jarosławiu imprezą dla przedszkolaków 4 marca. Potem był Maraton Fitness, a za tydzień (20 marca) w Sali Lustrzanej CkiP odbędą się spektakle Balladyna wg tekstów Jeremiego Przybory oraz Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna Aleksandra Fredro.
Celem kampanii jest zaadaptowanie jednego z niszczejących budynków Klasztoru Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu na Mikołajkowe Przedszkole im. św. Jana Pawła II.  Obecnie darczyńcy przekazali łącznie 35 tys. 774 zł 65 gr, co daje 800 m złotówek „dobra".
Inicjatywę „układania dobra" wspierają m.in. Urząd Miasta Jarosławia, instytucje, placówki oświatowe, grupy muzyczne i teatralne, harcerze, firmy i osoby prywatne. Pieniądze zebrane do 31 maja zostaną zamienione na monety jednozłotowe i wezmą udział w ogólnopolskiej próbie pobicia rekordu Guinnessa na rynku, w kategorii „najdłuższy szereg monet o jednym nominale”.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2015-03-13 06:50:21

    super.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości