Reklama

Pierwsze takie dożynki po 61 latach

23/08/2019 14:39

W niedzielę, 18 bm., w Bełwinie odbyły się dożynki parafialne, w których uczestniczyły również sąsiednie wioski: Kuńkowce, Łętownia i Wapowce.

– Ostatnie dożynki z bufetem i zabawą były w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym ósmym roku – wtrąca Józefa Budnik, która była tu sołtyską przez trzydzieści cztery lata. – Cztery lata temu ksiądz wpadł na pomysł, żeby robić dożynki parafialne – wyjaśnia obecna sołtys. – Chciał, żeby ludzie z całej parafii się poznawali i integrowali, bo zwykle spotykaliśmy się tylko w autobusie. Co roku dożynki parafialne były w innej wiosce, a teraz padło na Bełwin. Nie ukrywam, że jesteśmy dumni, choć przygotowania kosztowały nas naprawdę bardzo wiele pracy.


fot.Jacek Szwic
W mszy świętej uczestniczyli mieszkańcy czterech wiosek i zaproszeni goście.

Zwłaszcza przystosowanie boiska na taką uroczystość, bo prąd trzeba było doprowadzić, zmontować scenę i podłogę do tańców, zamontować barierki, przygotować dekoracje, ale znalazła się w wiosce grupa ludzi, którzy poświęcili swój czas, za co dziękuję im z całego serca. Panie z sąsiednich wiosek upiekły ciasta, przygotowaliśmy pożywną zupę, więc byliśmy w stanie ugościć wszystkich – sołtyska nie kryje zadowolenia. Faktycznie, wypieki były znakomite, a zupa węgierska wszystkim smakowała. Oczywiście taka impreza nie mogła się odbyć bez tańców, do których przygrywał zespół ludowy z Kaszyc.

Reklama


fot.Jacek Szwic
Tradycyjny bochen chleba przekazano wójtowi gminy Przemyśl.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama