Reklama

Pierwsze wieści ze sztabów WOŚP. Trwa rejestracja wolontariuszy

Wielki krokami zbliża się tegoroczny 33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zagra ona dla onkologii i hematologii dziecięcej. Hasło tegorocznej zbiórki brzmi „bezpieczeństwo i zdrowie dzieci”. Do finału zostało jeszcze trochę czasu, ale pierwsze przygotowania już ruszyły.

W tegoroczny finał orkiestry zaangażowanych będzie w sumie 1686 sztabów, z czego aż 93 są zlokalizowane poza granicami Polski. Sztaby przemyski i jarosławski ruszyły z poszukiwaniami wolontariuszy – osób chcących wesprzeć akcję poprzez osobisty udział w prowadzonej kweście.

Jak się dowiedzieliśmy od dyrekcji Miejskiego Domu Kultury, w Przemyślu zarejestrowane zostały dwa sztaby. Jeden z lokalizacją w MDK przy ul. św. Józefa (jego szefem jest Maciej Jagustyn, numer 7465) drugi – przy urzędzie miasta (na jego czele stoi przewodniczący rady Marcin Kowalski, numer 8085). Pierwszy z wymienionych jak zawsze tworzą pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury. Ruszyła już rejestracja wolontariuszy, która w przypadku MDK odbywa się we współpracy ze szkołami (jeśli chodzi o drugi z wymienionych, trzeba się kontaktować z siedzibą sztabu). Ich ogromne zaangażowanie sprawia co roku, że Fundacja WOŚP ma możliwość wspierania polskich szpitali. Aktualnie poszukiwane są także firmy i instytucje, które są gotowe wesprzeć wolontariuszy w dniu zbiórki planowanej na 26 stycznia 2025 roku, na przykład podejmując ich ciepłym posiłkiem. Oprócz tego mile widziane jest zaangażowanie lokalnych firm i przedsiębiorców poprzez ustawienie skarbonki WOŚP w swoim lokalu. Liczba skarbonek jest ograniczona, zatem decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia od firm przyjmowane są pod adresem sztab@mdk.przemysl.edu.pl.

Reklama

2,3 miliardy złotych od początku grania Orkiestry

Siedziba jarosławskiego sztabu mieści się natomiast w Jarosławskim Stowarzyszeniu Oświaty i Promocji Zdrowia, a[paywall] szefem tamtejszego sztabu jest Radosław Baj. Rejestracja wolontariuszy do Sztabu #7259 w Jarosławiu prowadzona jest pod adresem  https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

Przygotowania do 33. Finału WOŚP wystartowały też w Lubaczowie. Lubaczowski sztab (Sztab Lubaczów #1477) jest już zarejestrowany, ruszył też z rejestracją wolontariuszy (również odbywa się na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl). „Zwracamy się do wszystkich współorganizatorów, zgłaszajcie swoje grupy wolontariuszy jako szkoły, stowarzyszenia itd., ułatwi to nam przekazanie tokenów do rejestracji” – informują przedstawiciele lubaczowskiego sztabu, który mieści się w MDK w Lubaczowie (szefem jest Krzysztof Czerniak). Wszelkie pytania można kierować na sztabowego e-maila: wosplubaczow@gmail.com. Także sztab przeworski (# 6725), któremu szefuje Marcin Walawender, czeka na chętnych wolontariuszy. Podobnie jak wyżej można się rejestrować poprzez stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl lub osobiście w siedzibie sztabu mieszczącym się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku.

Reklama

Jak zwykle finałom WOŚP w różnych częściach Polski, w tym także w naszym regionie, towarzyszyć będą różne atrakcje i wydarzenia. Więcej szczegółów podamy w poprzedzającym je terminie.

Na koniec warto dodać, że w ciągu dotychczasowych 32 Finałów WOŚP zebrała ona blisko 2,3 miliardy złotych i kupiła 72 tysiące urządzeń. Ubiegłoroczną zbiórkę – w styczniu 2024 roku – dedykowano chorobom płuc. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków Orkiestry udało się łącznie zebrać 281 mln 879 tys. 118,07 zł. 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/12/2024 18:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama