Reklama

Pierwszy krok w sprawie budowy łącznika?

28/10/2016 12:45

W dniach 18 – 19 października we Lwowie odbyło się posiedzenie wyjazdowe Komisji Rozwoju Regionalnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, połączone z wizytacją w powiecie lubaczowskim oraz spotkaniem z przedstawicielami Lwowskiej Rady Obwodowej we Lwowie.

Spotkanie komisji we Lwowie dotyczyło przede wszystkim perspektyw rozwoju obszarów przygranicznych. Stąd dobra wiadomość – rząd Ukrainy zadeklarował budowę drogi od przejścia w Budomierzu po stronie ukraińskiej.

Podczas dwudniowej wizyty omawiano wiele kwestii ważnych dla powiatu lubaczowskiego. 

Spotkanie z władzami gmin ziemi lubaczowskiej, starostą i zarządem województwa miało uświadomić radnym, z jakimi problemami się boryka. Najbardziej palącą kwestią jest obecnie  brak łącznika powiatu z autostradą, co wiąże się z brakiem zainteresowania inwestorów miastem. W swoim wystąpieniu[paywall] starosta Józef Michalik zwrócił uwagę m.in. na brak oznakowania zjazdu z autostrady w Korczowej w kierunku Lubaczowa i problem niedostosowania mostu na rzece Szkło pod Budzyniem do wielkogabarytowych samochodów

Reklama

Wicemarszałek Stanisław Kruczek odniósł się do niektórych kwestii, które poruszali samorządowcy. Wkrótce znane będzie stanowisko komisji w powyższych sprawach.

Czy był to krok w sprawie budowy łącznika powiatu z autostradą?

– Tak bym nie powiedział. Jeżeli zabraknie do dyspozycji z funduszy krajowych na budowę łącznika powiatu z autostradą, to starostwo złoży wniosek w ramach projektu Polska-Białoruś-Ukraina. Ze strony komisji mamy deklarację, że będzie postulować u marszałka, który ma decydujący głos, żeby nie blokował naszego projektu – skomentował starosta Józef Michalik.


fot.Iwona Buczko
JZ
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama